WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (952 entries)

en:  - Template default
el: - Προεπιλογή για πρότυπο

en:  - everything you need to know about using Layouts
el: - όλα όσα πρέπει να ξέρετε σχετικά με τη χρήση του Layouts

en:  - everything you need to know about using Toolset
el: – όλα όσα χρειάζεστε να γνωρίζετε για το Toolset

en:  - learn to use Toolset by experimenting with fully-functional learning sites
el:  – μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε το Toolset, κάνοντας πειραματισμούς με πλήρως λειτουργικούς ιστότοπους εκμάθησης

en:  - online help by support staff
el: - online βοήθεια από το προσωπικό υποστήριξης

en:  Maximum pages to refresh
el: Μέγιστος αριθμός σελίδων προς ανανέωση

en: %CELL_NAME% search results
el: %CELL_NAME% - αποτελέσματα αναζήτησης

en: %COUNT% thoughts on %TITLE%
el: %COUNT% σκέψεις για: %TITLE%

en: %d %s use a different layout.
el: Τα %d %s χρησιμοποιούν μία άλλη διάταξη.

en: %d %s uses a different Layout.
el: Το %d %s χρησιμοποιεί μία άλλη διάταξη.

en: %d columns
el: %d στήλες

en: %d columns - click again to create
el: %d στήλες - κάντε κλικ ξανά για δημιουργία

en: %d orphaned Content Template cell(s): %s have been deleted from this Layout since the associated Views Content Template was deleted outside the Layouts editor
el: %d ορφανά κελιά προτύπου περιεχομένου: %s διαγράφηκαν από αυτή τη διάταξη, μιας και το σχετικό πρότυπο περιεχομένου προβολών διαγράφηκε έξω από τον επεξεργαστή διατάξεων

en: %s elements
el: %s στοιχεία

en: %sSet this option for:%s
el: %sΝα οριστεί αυτή η επιλογή για:%s

en: %sTo see the preview, you need to allow this page to show popups.%sHow to enable popups in your browser%s
el: %sΓια να δείτε την προεπισκόπηση, πρέπει να επιτρέψετε σε αυτή τη σελίδα να εμφανίζει αναδυόμενα παράθυρα.%sΤρόπος ενεργοποίησης αναδυόμενων παραθύρων στο πρόγραμμα περιήγησής σας%s

en: %sno title%s
el: %sχωρίς τίτλο%s

en: (No previews available)
el: (δεν υπάρχουν διαθέσιμες προεπισκοπήσεις)

en: (no parent)
el: (χωρίς γονέα)

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: *Hover over to see the menu
el: *Μετακινήστε τον δείκτη για να δείτε το μενού

en: --- Select View ---
el: --- Επιλογή View ---

en: --- Select WordPress Archive ---
el: --- Επιλέξτε αρχειοθήκη WordPress ---

en: --- Select a default layout ---
el: --- Επιλέξτε προεπιλεγμένη διάταξη ---

en: --- Select form ---
el: --- Επιλογή φόρμας ---

en: --- not set ---
el: --- δεν έχει οριστεί ---

en: 1 Column
el: 1 στήλη

en: 1 column
el: 1 στήλη

en: 12 columns
el: 12 στήλες

en: 2 columns
el: 2 στήλες

en: 3 columns
el: 3 στήλες

en: 4 columns
el: 4 στήλες

en: 6 columns
el: 6 στήλες

en: << Older Comments
el: << Παλαιότερα σχόλια

en: <em>Toolset</em> Package Options
el:  Επιλογές πακέτου <em>Toolset</em>

en: A Content Template should have a name please provide one.
el: Ένα πρότυπο περιεχομένου πρέπει να έχει όνομα, δώστε ένα όνομα.

en: A blank page with a message:
el: Μια κενή σελίδα με το μήνυμα:

en: A cell that demonstrates the Layouts plugin API.
el: Κελί επίδειξης του API της προσθήκης Layouts.

en: A child layout should display here
el: Εδώ πρέπει να εμφανίζεται μία διάταξη-απόγονος

en: A layout is already assigned to %d %s.
el: Έχει ήδη ανατεθεί διάταξη σε %d %s.

en: A layout with this name already exists. Please use a different name.
el: Υπάρχει διάταξη με αυτό το όνομα. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε ένα διαφορετικό όνομα.

en: A page using this layout
el: Μία σελίδα που χρησιμοποιεί αυτή τη διάταξη

en: A specific page:
el: Μία συγκεκριμένη σελίδα:

en: A template file that supports layouts is not available for the %s post type.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο αρχείο προτύπου που υποστηρίζει τον τύπο ανάρτησης %s.

en: A template file that supports layouts is not available.
el: Ένα αρχείο προτύπου το οποίο υποστηρίζει διατάξεις δεν είναι διαθέσιμο.

en: About CRED
el: Σχετικά με το CRED

en: About Views
el: Σχετικά με το Views

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Custom Row
el: Προσθήκη προσαρμοσμένης σειράς

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add Row
el: Προσθήκη σειράς

en: Add another item
el: Προσθήκη άλλου στοιχείου

en: Add another slide
el: Προσθήκη άλλου κελιού

en: Add cells row
el: Προσθήκη κελιών τώρα

en: Add custom row
el: Προσθήκη προσαρμοσμένης σειράς

en: Add grid
el: Προσθήκη πλέγματος

en: Add image URL
el: Προσθήκη διεύθυνσης URL εικόνας

en: Add new %s
el: Προσθήκη νέου %s

en: Add new layout
el: Προσθήκη νέας διάταξης

en: Add the search results to this page
el: Προσθέστε τα αποτελέσματα αναζήτησης σε αυτή τη σελίδα

en: Admin bar options
el: Επιλογές γραμμής διαχείρισης

en: After title:
el: Μετά τον τίτλο:

en: After widget:
el: Μετά το widget:

en: Alignment
el: Ευθυγράμμιση

en: All %s were updated.
el: Ενημέρωση για όλα τα/τους/τις %s.

en: All changes saved
el: Όλες οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν

en: All items in a flat menu
el: Όλα τα στοιχεία μενού σε μία γραμμή

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All levels
el: Όλα τα επίπεδα

en: All post types
el: Όλοι οι τύποι ανάρτησης

en: All users
el: Όλοι οι χρήστες

en: An unexpected error happened.
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Archive
el: Αρχειοθέτηση

en: Archives
el: Αρχειοθήκες

en: Archives:
el: Αρχειοθήκες:

en: Are you sure to delete this file ?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτό το αρχείο;

en: Assign CRED Post Form cell
el: Ανάθεση κελιού Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Assign CRED User Form cell
el: Ανάθεση κελιού Φόρμας χρήστη CRED\n

en: Assign Child layout
el: Αντιστοίχιση διάταξης-απογόνου

en: Assign Content Template
el: Αντιστοίχιση προτύπου περιεχομένου

en: Assign Post Loop cell
el: Αντιστοίχιση κελιού βρόγχου αναρτήσεων

en: Assign Post content Box
el: Αντιστοίχιση πλαισίου περιεχομένου ανάρτησης

en: Assign Reference cell
el: Αντιστοίχιση κελιού αναφοράς

en: Assign View
el: Αντιστοίχιση Προβολής (View)

en: Assign Visual editor (post fields, text and images) Cell
el: Ανάθεση κελιού οπτικού επεξεργαστή (πεδία, κείμενο και εικόνες ανάρτησης)

en: Assign Widget Area Box
el: Αντιστοίχιση πλαισίου περιοχής widget

en: Assign Widget cell
el: Αντιστοίχιση κελιού widget

en: Assign WordPress Archive cell
el: Αντιστοίχιση κελιού αρχειοθήκης WordPress

en: Assign YouTube video cell
el: Αντιστοίχιση κελιού βίντεο του YouTube

en: Assign a Grid
el: Αντιστοίχιση ενός πλέγματος

en: Assign a Layout
el: Ανάθεση διάταξης

en: Assign comments cell
el: Αντιστοίχιση κελιού σχολίων

en: Assign image box cell
el: Ανάθεση κελιού πλαισίου εικόνας

en: Assign menu cell
el: Αντιστοίχιση κελιού μενού

en: Assign slider cell
el: Αντιστοίχιση κελιού παρουσίασης διαφανειών

en: Assign to content
el: Αντιστοίχιση σε περιεχόμενο

en: Association of child layouts to posts and post types will be removed.
el: Θα καταργηθεί η συσχέτιση των απόγονων διατάξεων με αναρτήσεις και τύπους αναρτήσεων.

en: Author archives
el: Αρχειοθήκες συντάκτη

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Avatar size
el: Μέγεθος άβαταρ

en: Basic
el: Βασικό

en: Be sure to complete the setup:
el: Φροντίστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση:

en: Before title:
el: Πριν τον τίτλο:

en: Before widget:
el: Πριν το widget:

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Blue
el: Μπλε

en: Bootstrap grid
el: Πλέγμα Bootstrap

en: BuddyPress Component:
el: Στοιχείο BuddyPress:

en: BuddyPress loop.
el: Βρόγχος BuddyPress.

en: Build the form using HTML and CRED shortcodes. Use the Add Post Fields button to add fields that belong to this post type, or Add Generic Fields to add any other inputs.
el: Δημιουργήστε τη φόρμα χρησιμοποιώντας HTML και CRED shortcode. Χρησιμοποιήστε το κουμπί Προσθήκη πεδίων ανάρτησης για προσθήκη πεδίων τα οποία ανήκουν σε αυτόν τον τύπο ανάρτησης ή το κουμπί Προσθήκη πεδίων γενικής χρήσης για προσθήκη άλλων στοιχείων εισαγωγής δεδομένων.

en: Building your form
el: Δημιουργία της φόρμας σας

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: By default, all Toolset elements will be duplicated too. This way, when you edit the duplicated layout and its content, the original layout doesn't change. If you want to use the original Toolset elements for the duplicate layout, please change in the table above.
el: Από προεπιλογή, θα δημιουργηθούν επίσης διπλότυπα όλων τα στοιχείων Toolset. Έτσι, όταν επεξεργάζεστε τη διπλοποιημένη διάταξη και το περιεχόμενό της, η πρωτότυπη διάταξη δεν αλλάζει. Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τα πρωτότυπα στοιχεία Toolset για την διπλότυπη διάταξη, αλλάξτε τα στον παραπάνω πίνακα.

en: CRED Post Form
el: Φόρμα ανάρτησης CRED

en: CRED Post Forms allow you to create content or edit your content. Choose what you want this form to do and the type of content it will work with.
el: Οι Φόρμες ανάρτησης CRED σάς επιτρέπουν να δημιουργείτε περιεχόμενο ή να επεξεργάζεστε το περιεχόμενό σας. Επιλέξτε τι θέλετε να κάνει αυτή η φόρμα και τον τύπο του περιεχομένου με το οποίο θέλετε να αλληλεπιδρά.

en: CRED User Form
el: Φόρμα χρήστη CRED

en: CRED User Forms allow you to create users. Choose what you want this form to do and the user role you want to assign.
el: Οι Φόρμες χρήστη CRED σάς επιτρέπουν να δημιουργείτε χρήστες. Επιλέξτε τι θέλετε να κάνει αυτή η φόρμα και τον ρόλο χρήστη που θέλετε να αναθέσετε.

en: CSS Framework
el: Πλαίσιο CSS

en: CSS option saved.
el: Η επιλογή CSS αποθηκεύτηκε.

en: CSS was successfully saved in %s option in database.
el: Η CSS αποθηκεύτηκε με επιτυχία στην επιλογή %s στη βάση δεδομένων.

en: CTRL+Space: Display class names and IDs.
el: CTRL+ Διάστημα: Εμφανίζει ονόματα και αναγνωριστικά κλάσης.

en: Call
el: Κλήση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Caption description
el: Περιγραφή λεζάντας

en: Caption title
el: Τίτλος λεζάντας

en: Cell data
el: Δεδομένα κελιού

en: Cell description
el: Περιγραφή κελιού

en: Cell name:
el: Όνομα κελιού:

en: Cells extend to the full width
el: Τα κελιά εκτείνονται στο πλήρες πλάτος

en: Change how this layout is used
el: Αλλαγή χρήσης αυτής της διάταξης

en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

en: Change layout use
el: Αλλαγή χρήσης διάταξης

en: Change log
el: Αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: Change {{{ _.escape(ddl.post_title) }}} Layout use
el: Αλλαγή χρήσης διάταξης ({{{ _.escape(ddl.post_title) }}})

en: Chat
el: Συνομιλία

en: Child Layout Cell
el: Κελί θυγατρικής διάταξης

en: Child layout (Hierarchical layouts tree)
el: Διάταξη-απόγονος (ιεραρχικό δέντρο διατάξεων)

en: Choose an image
el: Επιλέξτε μία εικόνα

en: Choose how you want your button to look
el: Επιλέξτε την εμφάνιση του κουμπιού σας

en: Choose number of rows
el: Επιλέξτε τον αριθμό σειρών

en: Choose the HTML tag to use when rendering this cell.
el: Επιλέξτε την ετικέτα HTML που θα χρησιμοποιείται κατά την εμφάνιση αυτού του κελιού.

en: Choose to display the %MMM%
el: Επιλέξτε την προβολή του/της %MMM%

en: Choose what you'd like your button to do
el: Επιλέξτε τι θέλετε να κάνει το κουμπί σας

en: Circle
el: Κύκλος

en: Class:
el: Κλάση:

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Click the button below to remove those pagination links.
el: Κάνετε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να αφαιρέσετε αυτούς τους συνδέσμους σελιδοποίησης.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close this form and discard any changes
el: Κλείσιμο αυτής της φόρμας και απόρριψη τυχόν αλλαγών

en: Close this view and discard the changes
el: Κλείστε αυτή την προβολή και απορρίψτε τις αλλαγές

en: Close this view and return to the layout
el: Κλείσιμο αυτής της προβολής και επιστροφή στη διάταξη

en: Code
el: Κωδικός

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Column
el: Στήλη

en: Columns
el: Στήλες

en: Comment Cell
el: Κελί σχολίων

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments are closed
el: Τα σχόλια είναι κλειστά

en: Comments closed text
el: Κείμενο τέλους σχολιασμού

en: Compact display
el: Συμπτυγμένη προβολή

en: Conditional expression includes illegal characters
el: Η έκφραση υπό συνθήκη περιλαμβάνει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες

en: Contain (crop)
el: Περικλεισμός (περικοπή)

en: Content Template
el: Πρότυπο περιεχομένου

en: Content Template (the content of another page)
el: Πρότυπο περιεχομένου (το περιεχόμενο άλλη σελίδας)

en: Content Template for %s Layout
el: Πρότυπο περιεχομένου για διάταξη %s

en: Content type:
el: Τύπος περιεχομένου:

en: Copy of
el: Αντίγραφο του:

en: Correct conditional expression has not been found
el: Δεν βρέθηκε η σωστή έκφραση υπό συνθήκη

en: Could not create the CRED Post Form
el: Αδυναμία δημιουργίας της Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Could not create the CRED User form
el: Αδυναμία δημιουργίας Φόρμας χρήστη CRED

en: Cover (add padding)
el: Επένδυση (προσθήκη αναπλήρωσης)

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create Cell
el: Δημιουργία κελιού

en: Create Layouts
el: Δημιουργία διατάξεων

en: Create a Child layout Cell
el: Δημιουργία κελιού διάταξης-απογόνου

en: Create a Post Loop cell
el: Δημιουργία κελιού βρόγχου αναρτήσεων

en: Create a Visual editor (post fields, text and images) Cell
el: Δημιουργία κελιού οπτικού επεξεργαστή (πεδία, κείμενο και εικόνες ανάρτησης)

en: Create a Widget cell
el: Δημιουργία κελιού widget

en: Create a different Layout cell and display this View.
el: Δημιουργία άλλου κελιού διάταξης (Layout) και εμφάνιση αυτής της Προβολής (View).

en: Create a new
el: Δημιουργία νέου στοιχείου:

en: Create a new CRED Post Form
el: Δημιουργία νέας Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Create a new CRED Post Form cell
el: Δημιουργία νέου κελιού Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Create a new CRED User Form cell
el: Δημιουργία νέου κελιού Φόρμας χρήστη CRED

en: Create a new Content Template cell
el: Δημιουργία νέου κελιού προτύπου περιεχομένου

en: Create a new Layout
el: Δημιουργία νέας διάταξης

en: Create a new Post content Cell
el: Δημιουργία νέου κελιού περιεχομένου ανάρτησης

en: Create a new Reference cell
el: Δημιουργία νέου κελιού αναφοράς

en: Create a new User Form
el: Δημιουργία νέας Φόρμας χρήστη.

en: Create a new View cell
el: Δημιουργία νέου κελιού Προβολής

en: Create a new Widget Area Cell
el: Δημιουργία νέου κελιού περιοχής widget

en: Create a new WordPress Archive cell
el: Δημιουργία ενός νέου κελιού αρχειοθήκης WordPress

en: Create a new YouTube video cell
el: Δημιουργία νέου κελιού βίντεο του YouTube

en: Create a new child layout
el: Δημιουργία νέας απόγονης διάταξης

en: Create a new comments cell
el: Δημιουργία νέου κελιού σχολίων

en: Create a new image box cell
el: Δημιουργία νέου κελιού πλαισίου εικόνας

en: Create a new layout for this %s
el: Δημιουργία νέας διάταξης για το %s

en: Create a new menu cell
el: Δημιουργία νέου κελιού μενού

en: Create a new one
el: Δημιουργία νέου

en: Create a new slider cell
el: Δημιουργία νέου κελιού παρουσίασης διαφανειών

en: Create a new widget area
el: Δημιουργία νέας περιοχής widget

en: Create and close
el: Δημιουργία και κλείσιμο

en: Create content
el: Δημιουργία περιεχομένου

en: Create front-end content editing forms
el: Δημιουργία φορμών επεξεργασίας περιεχομένου προσκηνίου

en: Create new Grid
el: Δημιουργία νέου πλέγματος

en: Create new View
el: Δημιουργία νέας Προβολής

en: Create new WordPress Archive
el: Δημιουργία νέας αρχειοθήκης WordPress

en: Create templates
el: Δημιουργία προτύπων

en: Create the new widget area
el: Δημιουργία της νέας περιοχής widget

en: Create user
el: Δημιουργία χρήστη

en: Creating a new child layout
el: Δημιουργία νέας απόγονης διάταξης

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Custom Post Archives:
el: Αρχειοθήκες προσαρμοσμένων αναρτήσεων:

en: Custom Row description
el: Περιγραφή προσαρμοσμένης σειράς

en: Custom Row name:
el: Όνομα προσαρμοσμένης σειράς:

en: Custom Row:
el: Προσαρμοσμένη σειρά:

en: Custom row
el: Προσαρμοσμένη σειρά

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Day archives
el: Αρχειοθήκες ημέρας

en: Debug information
el: Στοιχεία εκσφαλμάτωσης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default parent layout
el: Προεπιλεγμένη γονική διάταξη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete %s
el: Διαγραφή %s

en: Delete any existing layouts that are not in the import
el: Διαγραφή των υφιστάμενων διατάξεων οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στην εισαγωγή

en: Delete permanently
el: Μόνιμη διαγραφή

en: Delete the Child layout cell and delete all the child layouts
el: Διαγραφή κελιού διάταξης-απογόνου και διαγραφή όλων των διατάξεων-απογόνων

en: Delete the Child layout cell and remove the association with child layouts
el: Διαγραφή του κελιού διάταξης-απογόνου και κατάργηση του συσχετισμού με τις διατάξεις-απογόνους

en: Delete the row and delete all the child layouts
el: Διαγραφή της σειράς και διαγραφή όλων των απόγονων διατάξεων

en: Delete the row and remove the association with child layouts
el: Διαγράψτε τη σειρά και καταργήστε τη συσχέτιση με απόγονες διατάξεις

en: Deleted Layouts
el: Διαγραμμένες διατάξεις

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Design page layouts using drag-and-drop
el: Σχεδιασμός της διάταξης των σελίδων με τη χρήση της λειτουργίας μεταφοράς και απόθεσης

en: Design with Toolset
el: Σχεδιασμός με Toolset

en: Digits
el: Ψηφία

en: Disable automatic paragraphs
el: Απενεργοποίηση αυτόματων παραγράφων

en: Disable the Toolset shortcodes menu in the admin bar
el: Απενεργοποίηση του μενού shortcode του Toolset στη γραμμή διαχείρισης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Discard changes
el: Απόρριψη αλλαγών

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display a CRED Post Form which allows users to create and edit Posts, Pages and Custom content from the front-end.
el: Εμφανίζει μια Φόρμα ανάρτησης CRED, η οποία επιτρέπει στους χρήστες να δημιουργούν και να επεξεργάζονται Αναρτήσεις, Σελίδες και Προσαρμοσμένο περιεχόμενο από το προσκήνιο.

en: Display a CRED User Form which allows users to create and edit users from the front-end.
el: Εμφανίζει μια Φόρμα χρήστη CRED, η οποία επιτρέπει στους χρήστες να δημιουργούν και να επεξεργάζονται χρήστες από το προσκήνιο.

en: Display a WordPress ‘posts loop’ using styling from the theme. You need to include this cell, or a WordPress Archive cell, in layouts used for the blog, archives, search and other pages that display WordPress content lists.
el: Εμφάνιση ενός 'βρόγχου αναρτήσεων' WordPress χρησιμοποιώντας το στυλ του θέματος. Πρέπει να συμπεριλάβετε αυτό το κελί, ή ένα κελί αρχειοθήκης WordPress, στις διατάξεις που χρησιμοποιούνται για το ιστολόγιο, σε αρχειοθήκες, αναζητήσεις και άλλες σελίδες στις οποίες εμφανίζονται λίστες περιεχομένου του WordPress.

en: Display a single WordPress Widget. You will be able to choose which widget to display, without having to create new widgets areas.
el: Εμφάνιση ενός μόνο widget του WordPress. Θα έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε ποιο widget θα εμφανίζεται, χωρίς να χρειάζεται να δημιουργήσετε νέες περιοχές widget.

en: Display a video from YouTube.
el: Προβολή βίντεο από το YouTube.

en: Display all results
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων

en: Display an image slider, built using the Bootstrap Carousel component.
el: Προβολή μίας παρουσίασης εικόνων, δημιουργημένης χρησιμοποιώντας το καρουσέλ του Bootstrap.

en: Display an image with a header and text. Suitable for callout boxes, key features, services showcase etc. Use the Visual Editor cell if you need more flexibility.
el: Εμφάνιση μίας εικόνας με κεφαλίδα και κείμενο. Ενδείκνυται για πλαίσια επεξηγήσεων, βασικών δυνατοτήτων, παρουσίαση υπηρεσιών, κλπ. Χρησιμοποιήστε το κελί Οπτικού επεξεργαστή αν χρειάζεστε μεγαλύτερη ευελιξία.

en: Display content for:
el: Εμφάνιση περιεχομένου για:

en: Display current post's fields, static text, images and any other media that you can include using the WordPress visual editor.\n
el: Εμφανίζει πεδία, στατικό κείμενο, εικόνες και οποιοδήποτε άλλο μέσο τρέχουσας ανάρτησης μπορείτε να συμπεριλάβετε χρησιμοποιώντας τον οπτικό επεξεργαστή του WordPress.\n

en: Display fields and content that belongs to any post, with your HTML styling.
el: Εμφανίζει πεδία και περιεχόμενο που ανήκει σε οποιαδήποτε ανάρτηση, με το στυλ HTML σας.

en: Display images with responsive size
el: Το μέγεθος των εικόνων προσαρμόζεται ανάλογα με τις συνθήκες

en: Display lists of content
el: Εμφάνιση λιστών περιεχομένου

en: Display one of the WordPress menus that exist in your site.
el: Εμφάνιση ενός από τα μενού του WordPress του ιστότοπού σας.

en: Display responsive image
el: Εμφάνιση εικόνας προσαρμοζόμενου μεγέθους

en: Display the WordPress ‘loop’ with your styling. You need to include this cell in layouts used for the blog, archives, search and other pages that display WordPress content lists.
el: Εμφάνιση 'βρόγχου' WordPress με το δικό σας στυλ. Πρέπει να συμπεριλάβετε αυτό το κελί στις διατάξεις σελίδας που χρησιμοποιούνται για αρχειοθήκες ιστολογίου, αρχειοθήκες, αναζήτηση και άλλες σελίδες όπου εμφανίζονται λίστες περιεχομένου WordPress.

en: Display the comments section. This cell is typically used in layouts for blog posts and pages that need comments enable.
el: Εμφάνιση του τμήματος σχολίων. Αυτό το κελί τυπικά χρησιμοποιείται σε διατάξεις αναρτήσεων ιστολογίου και σελίδες για τις οποίες απαιτείται η ενεργοποίηση των σχολίων.

en: Display the content of a page, post or custom type using styling from the theme.
el: Εμφάνιση του περιεχόμενου μίας σελίδας, ανάρτησης ή προσαρμοσμένου τύπου χρησιμοποιώντας το στυλ του θέματος.

en: Display the results as a slider
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων ως κυλιόμενη παρουσίαση

en: Display the results with pagination
el: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων με σελιδοποίηση

en: Displays a fully customized display
el: Εμφάνιση πλήρως προσαρμοσμένης προβολής

en: Displays the content of %s
el: Εμφανίζει το περιεχόμενο του/της %s

en: Displays the content of the current page
el: Εμφανίζει το περιεχόμενο της τρέχουσας σελίδας

en: Do you want this page to look different?
el: Θέλετε να έχει διαφορετική εμφάνιση αυτή η σελίδα;

en: Do you want to apply to all?
el: Θέλετε να ισχύσει για όλα;

en: Do you want to save the current layout before creating a new child layout?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε την τρέχουσα διάταξη προτού δημιουργήσετε μία νέα απόγονη διάταξη;

en: Do you want to save the current layout before editing the child layout?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε την τρέχουσα διάταξη προτού επεξεργαστείτε την απόγονη διάταξη;

en: Do you want to save the current layout before editing the parent layout?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε την τρέχουσα διάταξη προτού επεξεργαστείτε τη γονική διάταξη;

en: Documentation and Support
el: Τεκμηρίωση και υποστήριξη

en: Don't show this message again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα

en: Done
el: Τέλος

en: Download Modules
el: Λήψη λειτουργικών μονάδων

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Duplicate name
el: Διπλότυπο όνομα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit CRED Post Form cell
el: Επεξεργασία κελιού Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Edit CRED User Form cell
el: Επεξεργασία κελιού Φόρμας χρήστη CRED

en: Edit CSS
el: Επεξεργασία CSS

en: Edit Cell
el: Επεξεργασία κελιού

en: Edit Child layout Cell
el: Επεξεργασία κελιού διάταξης-απογόνου

en: Edit Content Template cell
el: Επεξεργασία κελιού προτύπου περιεχομένου

en: Edit Custom Row
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένης σειράς

en: Edit Grid
el: Επεξεργασία πλέγματος

en: Edit Post Loop cell
el: Επεξεργασία κελιού βρόγχου ανάρτησης

en: Edit Post content Cell
el: Επεξεργασία κελιού περιεχομένου ανάρτησης

en: Edit Reference cell
el: Επεξεργασία κελιού αναφοράς

en: Edit Row
el: Επεξεργασία σειράς

en: Edit Skype
el: Επεξεργασία Skype

en: Edit Skype button
el: Επεξεργασία κουμπιού Skype

en: Edit View
el: Επεξεργασία προβολής

en: Edit Visual editor (post fields, text and images) Cell
el: Επεξεργασία κελιού οπτικού επεξεργαστή (πεδία, κείμενο και εικόνες ανάρτησης)

en: Edit Widget Area Cell
el: Επεξεργασία κελιού περιοχής widget

en: Edit Widget cell
el: Επεξεργασία κελιού widget

en: Edit WordPress Archive cell
el: Επεξεργασία κελιού αρχειοθήκης WordPress

en: Edit YouTube video cell
el: Επεξεργασία κελιού βίντεο του YouTube

en: Edit cell
el: Επεξεργασία κελιού

en: Edit comments cell
el: Επεξεργασία κελιού σχολίων

en: Edit content
el: Επεξεργασία περιεχομένου

en: Edit grid
el: Επεξεργασία πλέγματος

en: Edit image box cell
el: Επεξεργασία κελιού πλαισίου εικόνας

en: Edit layout
el: Επεξεργασία διάταξης

en: Edit menu cell
el: Επεξεργασία κελιού μενού

en: Edit row
el: Επεξεργασία σειράς

en: Edit slider cell
el: Επεξεργασία κελιού παρουσίασης διαφανειών

en: Edit this Content Template
el: Επεξεργασία αυτού του πρότυπου περιεχομένου

en: Edit this layout
el: Επεξεργασία αυτής της διάταξης

en: Edit users
el: Επεξεργασία χρηστών

en: Enable creating layouts
el: Ενεργοποίηση δημιουργίας διατάξεων

en: Enable the Design with Toolset menu in the frontend
el: Ενεργοποίηση του μενού Σχεδιασμός με Toolset στο προσκήνιο

en: Enable the Toolset Admin Bar Menu
el: Ενεργοποίηση του μενού γραμμής διαχείρισης Toolset

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένη

en: Enter your Skype Name
el: Εισαγάγετε το όνομά σας στο Skype

en: Error 404 Page
el: Σελίδα σφάλματος 404

en: Error 404 page
el: Σελίδα σφάλματος 404

en: Error post id: check _cred_cred_prefix_post_id
el: Εσφαλμένο ID ανάρτησης: check _cred_cred_prefix_post_id

en: Error reading file %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης αρχείου %s

en: Error while parsing the evaluate expression
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της έκφρασης αξιολόγησης

en: Error, timeout
el: Σφάλμα, λήξη χρονικού ορίου

en: Error: Files is too big, Max upload size is
el: Σφάλμα: τα αρχεία είναι πολύ μεγάλα, το μέγιστο μέγεθος αποστολής είναι

en: Example cells
el: Κελιά-παράδειγμα

en: Expand
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export / Import
el: Εξαγωγή / Εισαγωγή

en: Export and download layouts
el: Εξαγωγή και λήψη διατάξεων

en: Export layouts to theme directory
el: Εξαγωγή διατάξεων στον κατάλογο θεμάτων

en: Failed to create the layout.
el: Αποτυχία δημιουργίας της διάταξης.

en: Fetch layout %s
el: Λήψη διάταξης %s

en: Field
el: Πεδίο

en: Fields and Views
el: Πεδία και προβολές

en: Fields, text and media
el: Πεδία, κείμενο και μέσα

en: File %s does not exist
el: Δεν υπάρχει αρχείο με το όνομα %s

en: File is bigger than maximum allowed in your php configuration.
el: Το αρχείο είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο που επιτρέπει η ρύθμιση php σας.

en: File is too big
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο

en: File {1} timeout
el: Λήξη χρονικού ορίου για αρχείο {1}

en: Files will be saved in:
el: Τα αρχεία θα αποθηκευτούν σε:

en: Filter items by language
el: Φιλτράρισμα στοιχείων κατά γλώσσα

en: Find out more:
el: Μάθετε περισσότερα:

en: First Name
el: Όνομα

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Fixed height of the video player. Width adjusts to cell's size
el: Σταθερό ύψος πλαισίου αναπαραγωγής βίντεο. Το πλάτος προσαρμόζεται στο μέγεθος του κελιού

en: Fixed-width columns
el: Στήλες σταθερού πλάτους

en: Fluid
el: Ρευστό

en: Fluid columns
el: Ρευστές στήλες

en: For one comment
el: Για ένα σχόλιο

en: For two or more
el: Για δύο ή άνω

en: Form:
el: Φόρμα:

en: Forms
el: Φόρμες

en: Framework integration failed since we are missing framework slug and name. Please call this action with those values are parameters in your constructor function: do_action('ddl-integration_override_before_init', 'slug', 'Framework name');
el: Η ενσωμάτωση πλαισίου λογισμικού απέτυχε επειδή απουσιάζει το slug και το όνομα πλαισίου λογισμικού. Καλέστε αυτή την ενέργεια με αυτές τις τιμές ως παραμέτρους στην συνάρτηση κατασκευής σας: do_action('ddl-integration_override_before_init', 'slug', 'Όνομα πλαισίου');

en: Full custom display mode
el: Λειτουργία πλήρως προσαρμοσμένης εμφάνισης

en: Full display
el: Πλήρης προβολή

en: Full width
el: Πλήρες πλάτος

en: Full width background
el: Παρασκήνιο πλήρους πλάτους

en: General
el: Γενικά

en: Generic Error in deleting file
el: Γενικό σφάλμα κατά τη διαγραφή αρχείου

en: Get Module Manager plugin
el: Αποκτήστε την προσθήκη Module Manager

en: Get more from Layouts with the Views plugin.
el: Αξιοποιήστε ακόμη περισσότερο το Layouts χάρη στην προσθήκη Views.

en: Go to
el: Μετάβαση σε

en: Got it! Don't show this message again
el: Εντάξει! Να μην ξαναεμφανιστεί αυτό το μήνυμα

en: Grid name:
el: Όνομα πλέγματος:

en: Grid of cells (Split cells into rows for grids and sidebars)
el: Πλέγμα κελιών (διαχωρισμός κελιών σε σειρές για πλέγματα και πλαϊνές γραμμές)

en: Grid size
el: Μέγεθος πλέγματος

en: Grid type:
el: Τύπος πλέγματος:

en: HTML Tag:
el: Ετικέτα HTML:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide details of duplicate Toolset elements
el: Απόκρυψη λεπτομερειών διπλότυπων στοιχείων Toolset

en: Hide grid edit
el: Απόκρυψη επεξεργασίας πλέγματος

en: Home
el: Αρχική

en: Home/Blog
el: Αρχική σελίδα/Ιστολόγιο

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Hour
el: Ώρα

en: ID
el: Αναγνωριστικό

en: If you delete the Child layout cell you will lose the association with the existing <br>child layouts
el: Αν διαγράψετε το κελί της θυγατρικής διάταξης θα χάσετε τον συσχετισμό με τις ήδη υπάρχουσες <br>θυγατρικές διατάξεις

en: If you delete the row that contains a Child layout cell you will lose the association with the existing child layouts
el: Αν διαγράψετε τη σειρά η οποία περιέχει ένα κελί διάταξης-απογόνου θα χαθεί ο συσχετισμός με τις υφιστάμενες διατάξεις-απογόνους

en: If you did not intend to create multiple child layouts, you can simply delete the Child Layout cell. A Grid cell can be used to split a cell into several rows and columns.
el: Αν δεν αποσκοπούσατε στη δημιουργία πολλαπλών διατάξεων-απογόνων, μπορείτε απλά να διαγράψετε το κελί διάταξης-απογόνου. Ένα κελί πλέγματος μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τον διαχωρισμό ενός κελιού σε σειρές και στήλες.

en: If you need more than 4 rows you can add them later in the editor
el: Αν χρειάζεστε πάνω από 4 σειρές, μπορείτε να τις προσθέσετε αργότερα στον επεξεργαστή

en: If you want to display the results on a different page, the View form must contain a search button
el: Αν θέλετε να εμφανίζονται τα αποτελέσματα σε άλλη σελίδα, η φόρμα Προβολής (View) πρέπει να περιέχει ένα κουμπί αναζήτησης

en: Image
el: Εικόνα

en: Image CSS class
el: Κλάση εικόνας CSS

en: Image alt text
el: Εναλλακτικό κείμενο εικόνας

en: Image box
el: Πλαίσιο εικόνας

en: Image effects
el: Εφέ εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Image title attribute
el: Ιδιότητα τίτλου εικόνας

en: Image:
el: Εικόνα:

en: Images
el: Εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import finished
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε

en: Import layouts from local file
el: Εισαγωγή διατάξεων από τοπικό αρχείο

en: Import started
el: Η εισαγωγή ξεκίνησε

en: In embedded mode this action couldn't be undone. %s
el: Στην ενσωματωμένη λειτουργία αυτή η ενέργεια δεν μπορούσε να αναιρεθεί. %s

en: In fixed-width mode, the width of the grid determines the number of columns.
el: Στη λειτουργία σταθερού πλάτους, το πλάτος του πλέγματος καθορίζει τον αριθμό στηλών.

en: In other place on this same page
el: Σε άλλο μέρος στην ίδια σελίδα

en: Incorrect answer from server
el: Λάθος απάντηση από τον διακομιστή

en: Incorrect zip file.
el: Λάθος αρχείο zip.

en: Individual pages:
el: Μεμονωμένες σελίδες:

en: Inline checkbox
el: Ενσωματωμένο πλαίσιο ελέγχου

en: Inline radio
el: Ενσωματωμένο κουμπί επιλογής

en: Input format: %s
el: Μορφή εισαγωγής: %s

en: Insert BuddyPress output
el: Εισαγωγή εξόδου BuddyPress

en: Insert a placeholder for a Child Layout. Use this cell to design hierarchical layouts, where different child layouts inherit page-elements from a parent layout.
el: Εισαγάγετε χαρακτήρα ή κείμενο κράτησης θέσης για μία διάταξη-απόγονο. Χρησιμοποιήστε αυτό το κελί για τον σχεδιασμό ιεραρχικών διατάξεων, όπου οι διάφορες διατάξεις-απόγονοι κληρονομούν στοιχεία σελίδας από μία γονική διάταξη.

en: Insert cell
el: Εισαγωγή κελιού

en: Insert conditional shortcode
el: Εισαγωγή shortcode υπό συνθήκη

en: Insert fields to display parts of the content and add HTML around them for styling.
el: Εισαγάγετε πεδία για την εμφάνιση μερών του περιεχομένου και προσθέστε HTML για να προσαρμόσετε το στυλ.

en: Insert image URL
el: Εισαγωγή διεύθυνσης URL εικόνας

en: Install Views
el: Εγκατάσταση Views

en: Instead of using the parent layout (%s), you should assign one of these child layouts to content:
el: Αντί της χρήσης γονικής διάταξης (%s), θα πρέπει να αντιστοιχίσετε στο περιεχόμενο μία από αυτές τις διατάξεις-απογόνους:

en: Interval
el: Διάστημα

en: Invalid parameters
el: Μη έγκυρες παράμετροι

en: It is not possible to handle CSS loading in the front end. You should either make your uploads directory writable by the server, or use permalinks.
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση της φόρτωσης του κώδικα CSS στο προσκήνιο. Θα πρέπει είτε να δώσετε στον διακομιστή δικαιώματα εγγραφής στον φάκελο uploads (απεσταλμένων αρχείων) ή να χρησιμοποιήσετε μόνιμες συνδέσεις (permalinks).

en: It is not possible to handle CSS loading in the front end. You should either make your uploads directory writable by the server, or use pretty permalinks.
el: Δεν είναι δυνατός ο χειρισμός φόρτωσης CSS στο προσκήνιο. Πρέπει είτε να κάνετε τον κατάλογο αποστολών σας εγγράψιμο από τον διακομιστή είτε να χρησιμοποιήσετε όμορφους μόνιμους συνδέσμους.

en: It looks like you are trying to display a Form. For your convenience, Layouts now comes with a CRED form cell, which will let you achieve this much easier. We suggest that you try the new 'CRED Form' cell. You will be able to insert an existing Form or create a new Form.
el: Από ό,τι φαίνεται προσπαθείτε να εμφανίσετε μία φόρμα. Για τη διευκόλυνσή σας, το Layouts (διατάξεις) τώρα διαθέτει ένα κελί φόρμας CRED, το οποίο σάς επιτρέπει να επιτύχετε αυτό πολύ απλούστερα. Σας συνιστούμε να δοκιμάσετε το νέο κελί 'φόρμα CRED'. Θα είστε σε θέση να προσθέσετε μία υφιστάμενη φόρμα ή να δημιουργήσετε μία νέα φόρμα.

en: It looks like you are trying to display a View. For your convenience, Layouts now comes with a View cell, which will let you achieve this much easier. We suggest that you try the new 'Views Content Grid' cell. You will be able to insert an existing View or create a new View.
el: Από ό,τι φαίνεται προσπαθείτε να εμφανίσετε μία Προβολή (View). Για τη διευκόλυνσή σας, το Layouts (διατάξεις) τώρα διαθέτει ένα κελί View, το οποίο σάς επιτρέπει να επιτύχετε αυτό πολύ απλούστερα. Σας συνιστούμε να δοκιμάσετε το νέο κελί 'Πλέγμα περιεχομένου Views'. Θα είστε σε θέση να προσθέσετε μία υφιστάμενη Προβολή ή να δημιουργήσετε μία νέα.

en: It looks like you are trying to display fields. For your convenience, Layouts now comes with a Content Template cell, which will let you achieve this much easier.
el: Από ό,τι φαίνεται προσπαθείτε να εμφανίσετε πεδία. Για τη διευκόλυνσή σας, το Layouts (διατάξεις) τώρα διαθέτει ένα κελί προτύπου περιεχομένου, το οποίο σάς επιτρέπει να επιτύχετε αυτό πολύ απλούστερα.

en: Items to display
el: Στοιχεία προς εμφάνιση

en: Jump to:
el: Μετάβαση σε:

en: Keep original
el: Διατήρηση πρωτότυπου

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Last Name
el: Επίθετο

en: Layout
el: Διάταξη

en: Layout Style
el: Στυλ διάταξης

en: Layout cell types
el: Τύποι κελιών διάταξης

en: Layout for %s
el: Διάταξη για %s

en: Layout slug:
el: Προσδιοριστικό διάταξης:

en: Layout structure
el: Δομή διάταξης

en: Layout type
el: Τύπος διάταξης

en: Layout updated
el: Η διάταξη ενημερώθηκε

en: Layout width
el: Πλάτος διάταξης

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Layouts CSS
el: CSS του Layouts

en: Layouts CSS has NOT been updated. Please retry or check write permissions for uploads directory.
el: Το CSS διατάξεων ΔΕΝ ενημερώθηκε. Δοκιμάστε ξανά ή ελέγξετε τις άδειες εγγραφής για τον κατάλογο αποστολών.

en: Layouts CSS has been updated.
el: Το CSS διατάξεων ενημερώθηκε.

en: Layouts Embedded was <strong>deactivated</strong>! You are already running the complete Layouts plugin, so this one is not needed anymore.
el: Το Layouts Embedded <strong>απενεργοποιήθηκε</strong>! Δεν το χρειάζεστε πλέον, καθώς χρησιμοποιείτε ήδη την πλήρη προσθήκη Layouts.

en: Layouts Help
el: Βοήθεια για το Layouts

en: Layouts Troubleshoot
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων του Layouts

en: Layouts admin
el: Διαχείριση διατάξεων

en: Layouts already has CSS styling. Check &quotOverwrite any layout if it already exists&quot, if you want to overwrite this CSS.
el: Το Layouts έχει ήδη στυλ CSS. Επιλέξτε &quot;Αντικατάσταση οποιασδήποτε διάταξης, εάν υπάρχει ήδη&quot, αν θέλετε να αντικαταστήσετε αυτό το CSS.

en: Layouts being used as templates for post types
el: Διατάξεις που χρησιμοποιούνται ως πρότυπα για τύπους ανάρτησης

en: Layouts being used to customize archives
el: Διατάξεις που χρησιμοποιούνται για την προσαρμογή αρχειοθηκών

en: Layouts being used to display single posts or pages
el: Διατάξεις που χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση μεμονωμένων αναρτήσεων ή σελίδων

en: Layouts capabilities
el: Δυνατότητες των διατάξεων

en: Layouts cell styling
el: Στυλ κελιού Layouts

en: Layouts export
el: Εξαγωγή του Layouts

en: Layouts have been loaded successfully
el: Οι διατάξεις φορτώθηκαν με επιτυχία

en: Layouts import
el: Εισαγωγή του Layouts

en: Layouts not being used anywhere
el: Διατάξεις που δεν χρησιμοποιούνται οπουδήποτε

en: Layouts plugin needs to be integrated with your theme. Before designing layouts, please see the %sLayouts theme integration guide%s.
el: Η προσθήκη Layouts πρέπει να ενσωματωθεί στο θέμα σας. Πριν σχεδιάσετε διατάξεις, παρακαλούμε δείτε τις %sΟδηγίες ενσωμάτωσης Layouts σε θέματα%s.

en: Layouts requires version 1.6.2 or higher of the Views plugin.
el: Για το Layouts απαιτείται η έκδοση 1.6.2 ή πιο πρόσφατη της προσθήκης Views.

en: Layouts settings
el: Ρυθμίσεις διατάξεων

en: Layouts successfuly loaded.
el: Επιτυχής φόρτωση διατάξεων.

en: Layouts theme integration
el: Ενσωμάτωση Layouts σε θέματα

en: Layouts:
el: Διατάξεις:

en: Learn about creating and using grids
el: Μάθετε περισσότερα για τη δημιουργία και χρήση πλεγμάτων

en: Learn about designing hierarchical layouts using parents and children layouts.
el: Μάθετε σχετικά με τον σχεδιασμό ιεραρχικών διατάξεων με χρήση γονικών και απόγονων διατάξεων.

en: Learn about how rows can be displayed in different ways
el: Μάθετε περισσότερα για το πώς μπορούν να προβάλλονται οι σειρές με διαφορετικούς τρόπους

en: Learn about the CRED Post Form cell
el: Μάθετε περισσότερα για το κελί Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Learn about the CRED cell
el: Μάθετε για το κελί CRED

en: Learn about the Child layout cell
el: Μάθετε περισσότερα για το κελί απόγονης διάταξης

en: Learn about the Comments cell
el: Μάθετε για το κελί σχολίων

en: Learn about the Content Template cell
el: Μάθετε σχετικά με το κελί προτύπου περιεχομένου

en: Learn about the Post Content cell
el: Μάθετε σχετικά με το κελί περιεχομένου ανάρτησης

en: Learn about the Post Loop cell
el: Μάθετε για το κελί βρόγχου αναρτήσεων

en: Learn about the Views cell
el: Μάθετε για το κελί Views

en: Learn about the Visual editor cell
el: Μάθετε για το κελί του οπτικού επεξεργαστή

en: Learn about the Widget Area cell
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με το κελί περιοχής widget

en: Learn about the Widget cell
el: Μάθετε περισσότερα για το κελί μονάδας

en: Learn about the WordPress Archive cell
el: Μάθετε περισσότερα για το κελί αρχειοθήκης WordPress

en: Learn how the Layouts plugin works
el: Μάθετε πώς λειτουργεί η προσθήκη Layouts

en: Learn more about <em>Toolset</em>
el: Μάθετε περισσότερα για το <em>Toolset</em>

en: Left
el: Αριστερά

en: Level one
el: Επίπεδο ένα

en: Level three
el: Επίπεδο τρία

en: Level two
el: Επίπεδο δύο

en: Limit for number of pages to refresh after saving a layout
el: Όριο του αριθμού σελίδων προς ανανέωση ύστερα από την αποθήκευση μιας διάταξης

en: Link CSS class
el: Κλάση συνδέσμου CSS

en: Link rel
el: rel συνδέσμου

en: Link to
el: Σύνδεσμος σε:

en: Lists and loops
el: Λίστες και βρόχοι

en: Load content template:
el: Φόρτωση προτύπου περιεχομένου:

en: Load default layouts for %s theme
el: Φόρτωση προεπιλεγμένων διατάξεων για το θέμα %s

en: Load existing Content Template
el: Φόρτωση υφιστάμενου προτύπου περιεχομένου

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Main Archives:
el: Κύριες αρχειοθήκες:

en: Media
el: Μέσα

en: Menu
el: Μενού

en: Menu style
el: Στυλ μενού

en: Minute
el: Λεπτό

en: Month archives
el: Αρχειοθήκες μήνα

en: Most Recent
el: Πιο πρόσφατα

en: Move the mouse to resize, click again to create.
el: Μετακινήστε το ποντίκι για αλλαγή μεγέθους, κάντε κλικ ξανά για δημιουργία.

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: Navigation levels
el: Επίπεδα πλοήγησης

en: Need help with CSS styling?
el: Χρειάζεστε βοήθεια με τη διαμόρφωση στυλ μέσω CSS;

en: New content template name
el: Νέο όνομα προτύπου περιεχομένου

en: New layout
el: Νέα διάταξη

en: New resource id
el: Νέο αναγνωριστικό πόρου

en: Newer Comments >>
el: Νεότερα σχόλια >>

en: Next link text
el: Kείμενο σύνδεσης για το \"Επόμενο\"

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: No
el: Όχι

en: No changes were made, nothing to save to the server.
el: Δεν έγιναν αλλαγές, δεν υπάρχει τίποτε προς αποθήκευση στον διακομιστή.

en: No data where imported.
el: Δεν έγινε εισαγωγή δεδομένων.

en: No file selected. Please select one file to import Layouts data from.
el: Δεν επελέγη κανένα αρχείο. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα αρχείο για εισαγωγή δεδομένων του Layouts.

en: No items were returned by the View
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα από την Προβολή (View)

en: No layouts found
el: Δεν βρέθηκαν διατάξεις

en: No layouts found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν διατάξεις στον κάδο ανακύκλωσης

en: No pages found.
el: Δεν βρέθηκαν σελίδες.

en: No parent set
el: Δεν ορίστηκε γονέας

en: No post items found.
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία ανάρτησης.

en: No previews available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη προεπισκόπηση

en: Nonce problem
el: Πρόβλημα nonce

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not allowed
el: Δεν επιτρέπεται

en: Not assigned to any post type.
el: Δεν έχει αντιστοιχιστεί σε οποιονδήποτε τύπο ανάρτησης.

en: Not now
el: Όχι τώρα

en: Note
el: Σημείωση

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτε

en: Nothing to update
el: Δεν υπάρχει τίποτα προς ενημέρωση

en: Numeric
el: Αριθμητικό

en: On a previous version of Layouts, pagination links were added automatically to WordPress Archive loop cells in a way that can not be manually removed.
el: Σε προηγούμενη έκδοση του Layouts, οι σύνδεσμοι σελιδοποίησης προσθέτονταν αυτόματα στα κελιά αρχειοθήκης βρόχων του WordPress έτσι ώστε να μην είναι δυνατή η μη αυτόματη κατάργησή τους.

en: On another page
el: Σε άλλη σελίδα

en: Once you buy the full Toolset, you will be able to edit Views, CRED forms and Layouts in your site, as well as build new ones.
el: Αφού αγοράσετε το πλήρες πακέτο Toolset, θα έχετε τη δυνατότητα όχι μόνο να επεξεργαστείτε τις Προβολές, τις φόρμες CRED και τις Διατάξεις στον ιστότοπό σας αλλά και να φτιάξετε καινούργιες.

en: One thought on %TITLE%
el: Μία σκέψη για: %TITLE%

en: Only .zip and .ddl can be imported.
el: Μπορεί να γίνει εισαγωγή μόνο .zip και .ddl.

en: Only fluid rows are allowed here because the parent row or layout are fluid.
el: Μόνο ρευστές σειρές επιτρέπονται εδώ επειδή η γονική σειρά ή διάταξη είναι ρευστή.

en: Only the results
el: Μόνο τα αποτελέσματα

en: Only the search form
el: Μόνο η φόρμα αναζήτησης

en: Open link in a new window/tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο/καρτέλα

en: Option not updated
el: Η επιλογή δεν ενημερώθηκε

en: Options
el: Επιλογές

en: Or
el: Ή

en: Or, you can create new child layouts for other pages.
el: Ή μπορείτε να δημιουργήσετε νέες διατάξεις-απογόνους για άλλες σελίδες.

en: Ordered list
el: Ταξινομημένη λίστα

en: Original name
el: Πρωτότυπο όνομα

en: Other Fields
el: Άλλα πεδία

en: Others:
el: Άλλα:

en: Overwrite any layout if it already exists
el: Αντικατάσταση οποιασδήποτε διάταξης, εάν υπάρχει ήδη

en: Overwrite layout assignments
el: Αντικατάσταση αντιστοιχίσεων διατάξεων

en: Overwritten Layouts
el: Αντικατεστημένες διατάξεις

en: Page header
el: Κεφαλίδα σελίδας

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Pagination links deleted.
el: Οι σύνδεσμοι σελιδοποίησης διαγράφηκαν.

en: Pagination links on archive cells
el: Σύνδεσμοι σελιδοποίησης σε κελιά αρχειοθήκης

en: Parent layout
el: Γονική διάταξη

en: Password protected text
el: Κείμενο προστασίας με κωδικό

en: Pause on hover
el: Διακοπή όταν ο δείκτης του ποντικιού είναι από πάνω

en: Player height
el: Ύψος πλαισίου αναπαραγωγής

en: Please check %shere%s to see how to set one up.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε %sεδώ%s πώς μπορείτε να ορίσετε έναν.

en: Please check the layout you are trying to render actually exists.
el: Ελέγξτε ότι η διάταξη που προσπαθείτε να αποδόσετε υπάρχει πραγματικά.

en: Please enter a name for this layout
el: Δώστε ένα όνομα για αυτή τη διάταξη

en: Please enter a valid YouTube video URL.
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε μία έγκυρη διεύθυνση URL για το βίντεο στο YouTube.

en: Please select and save the framework that your theme uses.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε και αποθηκεύστε το πλαίσιο που χρησιμοποιεί το θέμα σας.

en: Please type
el: Παρακαλούμε πληκτρολογήστε

en: Please use a valid hexadecimal value.
el: Χρησιμοποιήστε μια έγκυρη δεκαεξαδική τιμή.

en: Plus %s more items
el: Συν %s περισσότερα στοιχεία

en: Plus %s more rows - %s items in total
el: Συν %s περισσότερες σειρές - %s στοιχεία συνολικά

en: Post
el: Ανάρτηση

en: Post %d
el: Ανάρτηση %d

en: Post Loop Cell
el: Κελί βρόγχου ανάρτησης

en: Post View
el: Προβολή ανάρτησης

en: Post field
el: Πεδίο αναρτήσεων

en: Preview layout
el: Προεπισκόπηση διάταξης

en: Preview of your Skype button
el: Προεπισκόπηση του κουμπιού Skype σας

en: Previous link text
el: Kείμενο σύνδεσης για το \"Προηγούμενο\"

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Reference cell
el: Κελί αναφοράς

en: Registration Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Remove
el: Κατάργηση

en: Remove archive pagination links
el: Κατάργηση συνδέσμων σελιδοποίησης αρχειοθήκης

en: Remove cell
el: Κατάργηση κελιού

en: Remove from list
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: Remove row
el: Κατάργηση σειράς

en: Remove selected
el: Αφαίρεση επιλεγμένων

en: Remove this menu
el: Αφαίρεση αυτού του μενού

en: Repeatable fields
el: Επαναλαμβανόμενα πεδία

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply text
el: Κείμενο απάντησης

en: Required
el: Απαιτείται

en: Resource
el: Πόρος

en: Resource type
el: Τύπος πόρου

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore original
el: Επαναφορά αρχικού

en: Right
el: Δεξιά

en: Rounded
el: Στρογγυλεμένη

en: Row background extends to full width
el: Το παρασκήνιο της σειράς εκτείνεται στο πλήρες πλάτος

en: Row layout type:
el: Τύπος διάταξης σειράς:

en: Row name:
el: Όνομα σειράς:

en: Row same as container width
el: Σειρά με πλάτος ίδιο με αυτό του κοντέινερ

en: Row type:
el: Τύπος σειράς:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save CSS Framework
el: Αποθήκευση πλαισίου CSS

en: Save and Close this form and return to the layout
el: Αποθήκευση και κλείσιμο της φόρμας και επιστροφή στη διάταξη

en: Save and Close this view and return to the layout
el: Αποθήκευση και κλείσιμο αυτής της προβολής και επιστρέψτε στη διάταξη

en: Save and close
el: Αποθήκευση και κλείσιμο

en: Save layout
el: Αποθήκευση διάταξης

en: Saved CSS
el: Αποθηκευμένο CSS

en: Saved Layouts
el: Αποθηκευμένες διατάξεις

en: Saving failed. Please reload the page and try again.
el: Η αποθήκευση απέτυχε. Φορτώστε ξανά τη σελίδα και προσπαθήστε πάλι.

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Layouts
el: Αναζήτηση Layouts (διατάξεις)

en: Search archives
el: Αναζήτηση αρχειοθηκών

en: Search layouts
el: Αναζήτηση διατάξεων

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Security check failed
el: Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε

en: See all the View controls open and set up things manually.
el: Δείτε όλα τα στοιχεία ελέγχου Προβολής (View) ανοιχτά και κάντε ρυθμίσεις μόνοι σας.

en: Select
el: Επιλογή

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Select Child layout for editing
el: Επιλογή διάταξης-απογόνου προς επεξεργασία

en: Select a .zip, .ddl or .css file to import from your computer
el: Επιλέξτε ένα αρχείο .zip, .ddl ή .css για εισαγωγή από τον υπολογιστή σας

en: Select a different template for WooCommerce products
el: Επιλέξτε ένα άλλο πρότυπο για τα προϊόντα του WooCommerce

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select an existing widget area
el: Επιλογή μίας υφιστάμενης περιοχής widget

en: Select cell type
el: Επιλέξτε τον τύπο κελιού

en: Select content template
el: Επιλέξτε πρότυπο περιεχομένου

en: Select date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select menu
el: Επιλέξτε μενού

en: Select minute
el: Επιλογή λεπτών

en: Select which page or post to use to view this Layout
el: Επιλέξτε ποια σελίδα ή ανάρτηση θα χρησιμοποιείται για την προβολή αυτής της διάταξης

en: Separated class names by a single space.
el: Ονόματα κλάσης διαχωρισμένα με ένα μονό διάστημα.

en: Server timeout, please try again later.
el: Λήξη χρονικού ορίου διακομιστή, δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Set an ID for the cell if you want to specify a unique style for it.
el: Ορίστε ένα αναγνωριστικό (ID) για το κελί εάν θέλετε να ορίσετε ένα μοναδικό στυλ για αυτό.

en: Set parent layout
el: Ορισμός γονικής διάταξης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Settings:
el: Ρυθμίσεις:

en: Show all content types
el: Εμφάνιση όλων των τύπων περιεχομένου

en: Show all templates
el: Εμφάνιση όλων των προτύπων

en: Show all...
el: Εμφάνιση όλων...

en: Show details of duplicate Toolset elements
el: Εμφάνιση λεπτομερειών διπλότυπων στοιχείων Toolset

en: Show grid edit
el: Εμφάνιση επεξεργασίας πλέγματος

en: Show keyboard shortcuts
el: Εμφάνιση συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: Show less...
el: Εμφάνιση λιγότερων...

en: Show log
el: Εμφάνιση αρχείου καταγραφής

en: Show more
el: Εμφάνιση περισσότερων

en: Show more...
el: Εμφάνιση περισσότερων...

en: Show only pages
el: Εμφάνιση μόνο σελίδων

en: Show the Toolset shortcodes menu in the admin bar in all the admin pages
el: Εμφάνιση του μενού shortcode του Toolset στη γραμμή διαχείρισης σε όλες τις σελίδες διαχείρισης

en: Show the Toolset shortcodes menu in the admin bar only when editing content
el: Εμφάνιση του μενού shortcode του Toolset στη γραμμή διαχείρισης μόνο κατά την επεξεργασία περιεχομένου

en: Sidebar menu (vertical)
el: Μενού πλαϊνής γραμμής (κάθετο)

en: Since this page uses a layout, styling with a Content Template is disabled.
el: Καθώς αυτή η σελίδα χρησιμοποιεί μία διάταξη, η χρήση στυλ ενός προτύπου περιεχομένου είναι απενεργοποιημένη.

en: Single widget
el: Μία μονάδα

en: Site elements
el: Στοιχεία ιστότοπου

en: Size
el: Μέγεθος

en: Skipped Layouts
el: Παραλειπόμενες διατάξεις

en: Skype button background is transparent and will work on any colour backgrounds.
el: Το φόντο του κουμπιού Skype είναι διάφανο και θα λειτουργεί σε φόντο οποιουδήποτε χρώματος.

en: Slider
el: Παρουσίαση διαφανειών

en: Slider height
el: Ύψος παρουσίασης διαφανειών

en: Slides
el: Διαφάνειες

en: Some changes are not saved. If you don't see the 'update' button, scroll the list.
el: Ορισμένες αλλαγές δεν αποθηκεύτηκαν. Αν δεν δείτε το κουμπί «ενημέρωση», κυλίστε τη λίστα.

en: Something went wrong %s
el: Κάτι πήγε στραβά %s

en: Something went wrong communicating with the server
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα κατά την επικοινωνία με τον διακομιστή

en: Split cells into several rows and columns. Use also for single-column grids, like sidebars.
el: Διαχωρισμός κελιών σε πολλές σειρές και στήλες. Επίσης χρησιμοποιείται για μονόστηλα πλέγματα, όπως οι πλαϊνές γραμμές.

en: Start a call with just a click.
el: Ξεκινήστε μια κλήση με ένα μόνο κλικ.

en: Start the conversation with an instant message.
el: Ξεκινήστε τη συνομιλία με ένα άμεσο μήνυμα.

en: Success
el: Επιτυχία

en: Support forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: Switch
el: Αλλαγή

en: Switch Layout for %s
el: Αλλαγή διάταξης για %s

en: Switch to HTML editing
el: Μετάβαση στην επεξεργασία HTML

en: Switch to the WordPress Visual Editor
el: Μετάβαση στον οπτικό επεξεργαστή του WordPress

en: Switching to the View
el: Μετάβαση στην Προβολή

en: Switching to the child layout
el: Μετάβαση στην απόγονη διάταξη

en: Table
el: Πίνακας

en: Table-based grid
el: Πλέγμα βάσει πίνακα

en: Tag ID:
el: Αναγνωριστικό (ID) ετικέτας:

en: Tag classes:
el: Κλάσεις ετικετών:

en: Target page to show the results:
el: Σελίδα προορισμού όπου θα εμφανίζονται τα αποτελέσματα:

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Taxonomy Archives:
el: Αρχειοθήκες ταξινόμησης:

en: Taxonomy View
el: Προβολή ταξινόμησης

en: Template
el: Πρότυπο

en: Template and Layout
el: Πρότυπο και διάταξη

en: Template for multiple pages:
el: Πρότυπο για πολλαπλές σελίδες:

en: Test dialog
el: Διάλογος ελέγχου

en: Text box
el: Πλαίσιο κειμένου

en: Text input
el: Εισαγωγή κειμένου

en: The %s cell type is no longer available.
el: Ο τύπος κελιού (%s) δεν είναι διαθέσιμος πλέον.

en: The %s component is required to display the cell. Activate it first.
el: Το στοιχείο %s απαιτείται για την εμφάνιση του κελιού. Ενεργοποιήστε το πρώτα.

en: The %s layout you are exporting is used to display single pages. Please note that when you import this module on another site, the layout will not be assigned to specific pages, so you will need to edit the layout and assign it manually.
el: Η διάταξη %s που εξάγετε χρησιμοποιείτε για την εμφάνιση μεμονωμένων σελίδων. Σημειώστε ότι επειδή όταν εισαγάγετε αυτή τη μονάδα σε άλλον ιστότοπο, η διάταξη δεν θα ανατεθεί σε συγκεκριμένες σελίδες, θα χρειαστεί να επεξεργαστείτε τη διάταξη και να την αναθέσετε μη αυτόματα.

en: The CRED Post Form could not be found.
el: Δεν βρέθηκε η Φόρμα ανάρτησης CRED.

en: The CRED plugin should be activated to display this layout.
el: Η προσθήκη (plugin) CRED πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να είναι δυνατή η εμφάνιση αυτής της διάταξης.

en: The CSS framework has been set to %s. Please make sure that your theme supports %s.
el: Το πλαίσιο CSS έχει οριστεί σε %s. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι το θέμα σας υποστηρίζει %s.

en: The CSS you're trying to import is the same as saved in database.
el: Το CSS που προσπαθείτε να εισαγάγετε είναι το ίδιο με το αποθηκευμένο στη βάση δεδομένων.

en: The Layout for %s was successfully updated to %s
el: Η διάταξη (για: %s) ενημερώθηκε επιτυχώς σε %s

en: The Layouts CSS was created.
el: Δημιουργήθηκε ο κώδικας CSS του Layouts.

en: The Layouts CSS was overwritten.
el: Αντικαταστάθηκε ο κώδικας CSS του Layouts.

en: The Layouts CSS was saved
el: Το CSS διατάξεων αποθηκεύτηκε

en: The Layouts CSS you can export as layouts.css file
el: Το CSS των Layouts που μπορείτε να εξαγάγετε ως αρχείο layouts.css

en: The Layouts files you are trying to upload are too big and you ran out of memory, you can either increase your memory or reduce the size of the import.
el: Τα αρχεία καταγραφών που προσπαθείτε να ανεβάσετε είναι πολύ μεγάλα και σας τελείωσε η μνήμη, μπορείτε είτε να αυξήσετε τη μνήμη σας ή να μειώσετε το μέγεθος της εισαγωγής.

en: The URL %s is not a valid YouTube URL.
el: Το URL %s δεν αποτελεί έγκυρη διεύθυνση URL του YouTube.

en: The View will display the query results as slides.
el: Η Προβολή θα εμφανίσει τα αποτελέσματα ερωτήματος ως διαφάνειες παρουσίασης.

en: The View will display the query results in pages.
el: Η Προβολή θα εμφανίσει τα αποτελέσματα ερωτήματος κατά σελίδες.

en: The View will output all the results returned from the query section.
el: Η Προβολή προβαίνει σε έξοδο όλων των αποτελεσμάτων που επιστρέφονται από την ενότητα ερωτήματος.

en: The Views plugin should be activated to display this layout.
el: Για να εμφανιστεί αυτή η διάταξη πρέπει να ενεργοποιηθεί η προσθήκη Views.

en: The Views plugin will allow you to customize the Post Content and Content Grid cells. If you have a Toolset account, you can download and activate <strong>Views</strong> plugin. If you only have a Layouts account, you can get the <strong>Embedded Views</strong> plugin with read-only cell content.
el: Η προσθήκη Views θα σας επιτρέψει να προσαρμόσετε το περιεχόμενο ανάρτησης και κελιά πλέγματος περιεχομένου. Εάν έχετε έναν λογαριασμό στο Toolset, μπορείτε να κάνετε λήψη της προσθήκης <strong>Views</strong> και να την ενεργοποιήσετε. Εάν έχετε λογαριασμό μόνο στο Layouts, μπορείτε να κάνετε λήψη της προσθήκης <strong>Embedded Views</strong> με περιεχόμενο κελιού μόνο για ανάγνωση.

en: The amount of time to delay between automatically cycling an item, ms.
el: Η χρονοκαθυστέρηση για την αυτόματη μετάβαση στο επόμενο στοιχείο, σε ms.

en: The association will be updated when this layout is saved.
el: Η συσχέτιση θα ενημερωθεί κατά την αποθήκευση αυτής της διάταξης.

en: The background image will be scaled so that each side is as large as possible while not exceeding the length of the corresponding side of the container.
el: Η εικόνα φόντου αλλάζει μέγεθος ώστε κάθε πλευρά είναι όσο μεγαλύτερη γίνεται, χωρίς όμως να γίνεται υπέρβαση του μήκους της αντίστοιχης πλευράς του κοντέινερ.

en: The background image will be sized so that it is as small as possible while ensuring that both dimensions are greater than or equal to the corresponding size of the container.
el: Η εικόνα φόντου αλλάζει μέγεθος ώστε κάθε πλευρά είναι όσο μικρότερη είναι δυνατό, διασφαλίζοντας ότι και οι δύο διαστάσεις είναι μεγαλύτερες ή ίσες προς το αντίστοιχο μέγεθος του κοντέινερ.

en: The child layouts will be deleted when this layout is saved.
el: Οι απόγονες διατάξεις θα διαγραφούν κατά την αποθήκευση αυτής της διάταξης.

en: The content editor is not displayed because %s layout does not include any shortcodes or cells that display post content. %sShow editor anyway%s
el: Ο επεξεργαστής περιεχομένου δεν εμφανίζεται επειδή η διάταξη %s δεν περιλαμβάνει shortcode ή κελιά που εμφανίζουν περιεχόμενο ανάρτησης. %sΝα εμφανίζεται ο επεξεργαστής οπωσδήποτε%s

en: The content using a following 'default' Layout
el: Το περιεχόμενο που χρησιμοποιεί μια παρακάτω 'προεπιλεγμένη' διάταξη

en: The duplicate that you created uses copies of Toolset elements. You can edit it freely. The original layout will not change when you edit the duplicate.
el: Το διπλότυπο που χρησιμοποιήσατε χρησιμοποιεί αντίγραφα στοιχείων Toolset. Μπορείτε να το επεξεργαστείτε ελεύθερα. Η αρχική διάταξη δεν θα αλλάξει όταν επεξεργαστείτε το διπλότυπο.

en: The entered value for layout slug shouldn't be an empty string.
el: Η εισαχθείσα τιμή για το slug διάταξης δεν πρέπει να είναι κενή συμβολοσειρά.

en: The file is not writable.
el: Το αρχείο δεν είναι εγγράψιμο.

en: The file type is not compatible with layouts. The imported files should be a single .ddl file, a single .css file or a .zip archive of .ddl and .css files.
el: Ο τύπος αρχείου δεν είναι συμβατός με τις διατάξεις. Τα εισαχθέντα αρχεία πρέπει να είναι ένα μεμονωμένο αρχείο .ddl, ένα αρχείο .css ή μία αρχειοθήκη .zip με τα αρχεία .ddl και .css.

en: The following layouts have been exported.
el: Οι εξής διατάξεις έχουν εξαχθεί.

en: The full <em>Toolset</em> package allows you to develop and customize themes without touching PHP. You will be able to:
el: Το πλήρες πακέτο <em>Toolset</em> σας επιτρέπει να αναπτύξετε και να προσαρμόσετε τα θέματα χωρίς να χρειαστεί η επεξεργασία του PHP. Θα έχετε τη δυνατότητα να:

en: The integration of Layouts with the %s theme has failed
el: Η ενσωμάτωση Διατάξεων με το θέμα %s απέτυχε

en: The integration plugin has been deactivated.
el: Η προσθήκη ενσωμάτωσης έχει απενεργοποιηθεί.

en: The layout has been saved.
el: Η διάταξη αποθηκεύτηκε.

en: The layout has been saved. Layouts CSS has NOT been updated. Please retry or check write permissions for uploads directory.
el: Η διάταξη αποθηκεύτηκε. Το CSS διατάξεων ΔΕΝ ενημερώθηκε. Δοκιμάστε ξανά ή ελέγξετε τις άδειες εγγραφής για τον κατάλογο αποστολών.

en: The layout has been saved. Layouts CSS has been updated.
el: Η διάταξη αποθηκεύτηκε. Ο κώδικας CSS του Layouts ενημερώθηκε.

en: The layout has changed. Do you want to save the current layout before switching to the View?
el: Η διάταξη τροποποιήθηκε. Θέλετε να αποθηκεύσετε την τρέχουσα διάταξη προτού μεταβείτε στην Προβολή;

en: The layout width is always 12 columns for fluid layouts.
el: Το πλάτος διάταξης είναι πάντα 12 στήλες για τις ρευστές διατάξεις.

en: The layouts directory %s is not writable.
el: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στον κατάλογο διατάξεων %s.

en: The row width is different from the layout width. This happens when the child layout does not contain the same number of columns as the child placeholder in the parent layout.
el: Το πλάτος σειράς είναι διαφορετικό από το πλάτος διάταξης. Αυτό συμβαίνει όταν η απόγονη διάταξη δεν έχει τον ίδιο αριθμό στηλών με την κράτηση θέσης (placeholder) απόγονης διάταξης που έχει οριστεί στη γονική διάταξη.

en: The search form and the results
el: Η φόρμα αναζήτησης και τα αποτελέσματα

en: The selected layout is already assigned to %s
el: Η επιλεγμένη διάταξη είναι ήδη αντιστοιχισμένη (%s)

en: The slug should contain only lower case letters
el: Το προσδιοριστικό (slug) πρέπει να περιέχει μόνο πεζά γράμματα

en: The text for multiple comments title missing
el: Λείπει το κείμενο για τίτλο πολλών σχολίων

en: The text for one comment title is missing
el: Λείπει το κείμενο για έναν τίτλο σχολίου

en: The theme directory %s is not writable.
el: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στον κατάλογο θέματος %s.

en: The title shouldn't be an empty string.
el: Ο τίτλος δεν πρέπει να είναι κενή συμβολοσειρά.

en: Theme %s is not active.
el: Το θέμα %s δεν είναι ενεργό.

en: There are no Archive Views available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες Προβολές Αρχειοθήκης (Archive Views).

en: There are no Views available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα Views.

en: There are no WordPress Archives available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες αρχειοθήκες WordPress Archives.

en: There are no menus available, create your menus in %sEdit Menus%s page first.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα μενού, δημιουργήστε πρώτα τα μενού σας στη σελίδα %sΕπεξεργασία μενού%s.

en: There are no parent layouts available for current layout. Click %shere%s to learn more about hierarchical layouts.
el: Δεν υπάρχουν γονικές διατάξεις διαθέσιμες για την τρέχουσα διάταξη. Κάντε κλικ %sεδώ%s για να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις ιεραρχικές διατάξεις.

en: There are problems saving this option in the database.
el: Παρουσιάστηκαν προβλήματα κατά την αποθήκευση αυτής της επιλογής στη βάση δεδομένων.

en: There are some common issues related to Layouts that can be resolved here.
el: Υπάρχουν μερικά συνήθη προβλήματα σχετικά με το Layouts τα οποία μπορούν να επιλυθούν εδώ.

en: There is a problem rendering field <strong>%s (%s)</strong>.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την απόδοση του πεδίου <strong>%s (%s)</strong>.

en: There is no Layout assigned
el: Δεν έχει ανατεθεί διάταξη

en: There is no template for %s component. Create one first.
el: Δεν υπάρχει πρότυπο για το στοιχείο %s. Δημιουργήστε ένα πρώτα.

en: There was a problem loading default layouts.
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά τη φόρτωση των προεπιλεγμένων διατάξεων.

en: There was a problem saving the CSS.
el: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την αποθήκευση του κώδικα CSS.

en: There was a problem uploading the file. Check the file and try again
el: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την αποστολή του αρχείου. Ελέγξτε το αρχείο και προσπαθήστε ξανά

en: There was a security check issue while uploading the file. Nonce check failed.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα αναφορικά με έναν έλεγχο ασφάλειας κατά την αποστολή του αρχείου. Ο έλεγχος nonce απέτυχε.

en: There was an error during the ajax request, make sure the data you send are in json format.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά το αίτημα ajax, βεβαιωθείτε ότι τα δεδομένα που στέλνετε είναι σε μορφή json.

en: There was an error uploading your files
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή των αρχείων σας

en: There were errors while rendering this layout.
el: Παρουσιάστηκαν σφάλματα κατά την προβολή αυτής της διάταξης.

en: These resources has been duplicated:
el: Δημιουργήθηκαν διπλότυπα αυτών των πόρων:

en: This action will switch the Layout using the template already selected.
el: Η ενέργεια αυτή θα αλλάξει τη διάταξη, χρησιμοποιώντας το πρότυπο που έχει ήδη επιλεγεί.

en: This cell can display the post content using a Content Template, but your site does not have any Content Template yet. Install and activate the Views plugin, and you will be able to create Content Templates to display post fields
el: Αυτό το κελί μπορεί να εμφανίσει το περιεχόμενο ανάρτησης χρησιμποιώντας πρότυπο περιεχομένου, αλλά ο ιστότοπό σας δεν έχει ακόμα κανένα πρότυπο περιεχομένου. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την προσθήκη Views, για να μπορείτε να δημιουργείτε πρότυπα περιεχομένου και να εμφανίζεται πεδία ανάρτησης

en: This cell requires Views plugin above version 1.6.1 to create custom content-driven cells.
el: Το κελί αυτό απαιτεί προσθήκη Views έκδοσης άνω της 1.6.1 για τη δημιουργία κελιών βάσει προσαρμοσμένου περιεχομένου.

en: This cell requires Views plugin. Install and activate Views and you will be able to create custom content-driven cells.
el: Για αυτό το κελί απαιτείται η προσθήκη Views. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το Views και θα είστε σε θέση να δημιουργείτε προσαρμοσμένα κελιά βάσει περιεχομένου.

en: This cell requires the CRED plugin version 1.4 or above. Install and activate the CRED plugin and you will be able to create custom forms for creating and editing content.
el: Αυτό το κελί απαιτεί την έκδοση 1.4 ή μεταγενέστερη της προσθήκης CRED. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την προσθήκη CRED και θα μπορείτε να δημιουργείτε προσαρμοσμένες φόρμες για τη δημιουργία και την επεξεργασία περιεχομένου.

en: This cell requires the CRED plugin. Install and activate the CRED plugin and you will be able to create custom forms for creating and editing content.
el: Για αυτό το κελί απαιτείται η προσθήκη (plugin) CRED. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την πλήρη έκδοση του CRED και θα είστε σε θέση να δημιουργείτε προσαρμοσμένες φόρμες για τη δημιουργία και την επεξεργασία περιεχομένου.

en: This cell will display the content of a specific post.
el: Σε αυτό το κελί θα εμφανίζεται το περιεχόμενο μίας συγκεκριμένης ανάρτησης

en: This cell will display the content of the post which uses the layout.
el: Σε αυτό το κελί θα εμφανίζεται το περιεχόμενο της ανάρτησης που χρησιμοποιεί τη διάταξη.

en: This duplicate layout uses some Toolset elements from the original layout. When you edit the layout, the original may change too, if you edit shared Toolset elements.
el: Αυτή η διπλότυπη διάταξη χρησιμοποιεί ορισμένα στοιχεία Toolset από την αρχική διάταξη. Όταν επεξεργαστείτε τη διάταξη, το πρωτότυπο μπορεί να αλλάξει κι αυτό, αν επεξεργαστείτε κοινόχρηστα στοιχεία του Toolset.

en: This field cannot be empty
el: Αυτό το πεδίο δεν μπορεί να είναι κενό

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This form is used to %EDIT% %POST_TYPE%
el: Η φόρμα αυτή χρησιμοποιείται για: %EDIT% %POST_TYPE%

en: This form will:
el: Η φόρμα αυτή θα:

en: This id is already used in the current layout, please select a unique id for this element
el: Αυτό το αναγνωριστικό χρησιμοποιείται ήδη στην τρέχουσα διάταξη. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα αποκλειστικό αναγνωριστικό για αυτό το στοιχείο

en: This information allows our support team to see the versions of WordPress, plugins and theme on your site. Provide this information if requested in our support forum. No passwords or other confidential information is included.
el: Τα στοιχεία αυτά δίνουν στην ομάδα υποστήριξης τη δυνατότητα να δει τις εκδόσεις του WordPress, των προσθηκών και του θέματος του ιστότοπού σας. Δώστε αυτά τα στοιχεία αν σας ζητηθεί στο φόρουμ υποστήριξης. Δεν περιλαμβάνονται κωδικοί πρόσβασης ή άλλες εμπιστευτικές πληροφορίες.

en: This is %s cell.
el: Αυτό είναι κελί %s.

en: This is a read-only date input
el: Αυτή η εισαγωγή ημερομηνίας είναι μόνο για ανάγνωση

en: This layout can't be changed to fluid because it contains a grid with fixed-width columns.
el: Η διάταξη αυτή δεν μπορεί να αλλαχτεί σε ρευστή επειδή περιέχει ένα πλέγμα με στήλες σταθερού πλάτους.

en: This layout has a WordPress Archive cell and shouldn't be used for single posts of this post type.
el: Η διάταξη αυτή διαθέτει ένα κελί αρχειοθήκης WordPress και δεν πρέπει να χρησιμοποιείται για μεμονωμένες αναρτήσεις αυτού του τύπου ανάρτησης.

en: This layout has a search form, but is missing the results.
el: Η διάταξη αυτή έχει φόρμα αναζήτησης, αλλά δεν υπάρχει κελί για τα αποτελέσματα.

en: This layout has changed
el: Η διάταξη αυτή έχει αλλάξει

en: This layout has changed. Are you sure you want to leave this page?
el: Αυτή η διάταξη έχει αλλάξει. Είστε βέβαιοι ότι επιθυμείτε να εξέλθετε από αυτήν τη σελίδα;

en: This layout has child layouts, but none of them can be displayed, because they are not yet assigned to content. <br>Please edit one of the child layouts, assign it to content and you will be able to preview:
el: Αυτή η διάταξη έχει θυγατρικές διατάξεις, αλλά δεν μπορεί μα εμφανιστεί καμία από αυτές, επειδή δεν τους έχει αναταθεί ακόμα περιεχόμενο. <br>Επεξεργαστείτε μία από τις θυγατρικές διατάξεις, αναθέστε της περιεχόμενο και θα μπορείτε να δείτε προεπισκόπησή της:

en: This layout has child layouts, which are displayed inside it. To preview it, please select which child layout to display:
el: Αυτή η διάταξη έχει θυγατρικές διατάξεις, οι οποίες εμφανίζονται μέσα της. Για να δείτε μια προεπισκόπησή της, επιλέξετε ποια θυγατρική διάταξη θα εμφανιστεί:

en: This layout has children
el: Αυτή η προβολή έχει απόγονους

en: This layout has children. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει απογόνους. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout has children. You should assign one of its children to content and not this parent layout.
el: Αυτή η διάταξη έχει απογόνους. Πρέπει να αντιστοιχίσετε έναν από τους απογόνους της προς περιεχόμενο, και όχι αυτή τη γονική διάταξη.

en: This layout has currently %s child, edit this cell to access and edit it.
el: Αυτή η διάταξη έχει προς το παρόν %s θυγατρική, επεξεργαστείτε αυτό το κελί για να την προσπελάσετε και να την επεξεργαστείτε.

en: This layout has currently %s children, edit this cell to access and edit them.
el: Αυτή η διάταξη έχει προς το παρόν %s θυγατρικές, επεξεργαστείτε αυτό το κελί για να τις προσπελάσετε και να τις επεξεργαστείτε.

en: This layout has no child layouts yet. To preview it, you should create a child first and assign it to content. %s %sLearn about hierarchical layouts%s
el: Αυτή η διάταξη δεν έχει ακόμα θυγατρικές διατάξεις. Για να δείτε προεπισκόπησή της, πρέπει να δημιουργήσετε πρώτα μια θυγατρική και να της αναθέστε περιεχόμενο. %s %sΜάθετε σχετικά με τις ιεραρχικές διατάξεις%s

en: This layout is a fixed layout. The current theme doesn't support fixed layouts and might not display correctly
el: Αυτή η διάταξη είναι σταθερών διαστάσεων. Το τρέχον θέμα δεν υποστηρίζει διατάξεις σταθερών διατάξεων και ενδέχεται να μην εμφανιστεί σωστά.

en: This layout is a fluid layout. The current theme doesn't support fluid layouts and might not display correctly
el: Αυτή η διάταξη είναι ρευστή (fluid). Το τρέχον θέμα δεν υποστηρίζει ρευστές διατάξεις και ενδέχεται να μην εμφανιστεί σωστά

en: This layout is already assigned to all pages.
el: Η διάταξη αυτή έχει ήδη αντιστοιχιστεί σε όλες τις σελίδες.

en: This layout is already assigned to all posts items.
el: Αυτή η διάταξη έχει ήδη αντιστοιχιστεί σε όλα τα στοιχεία αναρτήσεων.

en: This layout is assigned to %s archives. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε %s αρχειοθήκες. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is assigned to %s post types. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε %s τύπους ανάρτησης. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is assigned to %s posts. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε %s αναρτήσεις. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is assigned to a post type. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε έναν τύπο ανάρτησης. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is assigned to a post. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε μία ανάρτηση. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is assigned to an archive. It can't be deleted.
el: Αυτή η διάταξη έχει αντιστοιχιστεί σε μία αρχειοθήκη. Δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: This layout is used to display many posts. If you are using a caching plugin, you should clear page cache.
el: Αυτή η διάταξη χρησιμοποιείται για να εμφανίζει πολλές αναρτήσεις. Αν χρησιμοποιείτε κάποια προσθήκη προσωρινής αποθήκευσης, πρέπει να καθαρίσετε την προσωρινή μνήμη της σελίδας.

en: This layout uses the following Toolset resources:
el: Αυτή η διάταξη χρησιμοποιεί τους παρακάτω πόρους Toolset:

en: This layout width is %d and the child layout width in %s is %d. This layout may not display correctly.
el: Το πλάτος αυτής της διάταξης είναι %d και το πλάτος της απόγονης διάταξης στο %s είναι %d. Η διάταξη αυτή ενδέχεται να μην εμφανιστεί σωστά.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el: Η ανάρτηση αυτή προστατεύεται με κωδικό. Εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να δείτε τυχόν σχόλια.

en: This post type was removed or deactivated
el: Αυτός ο τύπος ανάρτησης αφαιρέθηκε ή απενεργοποιήθηκε

en: This post type was removed or deactivated.
el: Αυτός ο τύπος ανάρτησης αφαιρέθηκε ή απενεργοποιήθηκε.

en: This row has a Child layout cell and the layout has children
el: Η σειρά αυτή διαθέτει ένα κελί διάταξης-απογόνου και η διάταξη έχει απόγονους

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Tίτλος:

en: To create an association between this Layout and a single page open....
el: Για δημιουργία συσχετισμού μεταξύ αυτής της διάταξης και μίας μεμονωμένης σελίδας ανοίξτε....

en: To get the most out of Layouts, you should also have Views plugin active. Views will allow you to design the templates for content and load content into cells.
el: Για να αξιοποιήσετε το Layouts στο έπακρο, θα πρέπει να είναι επίσης ενεργή η προσθήκη Views. Το Views θα σας επιτρέψει να σχεδιάζετε πρότυπα περιεχομένου και να φορτώνετε περιεχόμενο σε κελιά.

en: Toolset Export / Import
el: Εξαγωγή / Εισαγωγή Toolset

en: Toolset Help
el: Βοήθεια για το Toolset

en: Toolset Settings
el: Ρυθμίσεις Toolset

en: Toolset can display an admin bar menu in the backend to let you generate Toolset shortcodes in any page that you need them.
el: Το Toolset μπορεί να εμφανίσει ένα μενού γραμμής διαχείρισης στο παρασκήνιο, δίνοντάς σας τη δυνατότητα να δημιουργείτε shortcode του Toolset σε οποιαδήποτε σελίδα τους χρειάζεστε.

en: Toolset can display an admin bar menu in the frontend to let you create or edit Views and Content Templates related to the current page.
el: Το Toolset μπορεί να εμφανίσει ένα μενού γραμμής διαχείρισης στο παρασκήνιο, δίνοντάς σας τη δυνατότητα να δημιουργείτε ή να επεξεργάζεστε Προβολές και Πρότυπα περιεχομένου που σχετίζονται με την τρέχουσα σελίδα.

en: Toolset duplicate resources summary
el: Σύνοψη δημιουργίας διπλοτύπου πόρων Toolset

en: Toolset resources
el: Πόροι Toolset

en: Toolset shortcodes
el: Shortcode του Toolset

en: Toolset shortcodes menu in the admin bar
el: Μενού shortcode του Toolset στη γραμμή διαχείρισης

en: Top Bar menu (horizontal)
el: Μενού άνω γραμμής (οριζόντιο)

en: Translatable string
el: Μεταφραστέα συμβολοσειρά

en: Trash
el: Κάδος ανακύκλωσης

en: Troubleshoot
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Try our reference site built with this theme
el: Δοκιμάστε τον ιστότοπο αναφοράς που έχει κατασκευαστεί με αυτό το θέμα

en: Tutorial video
el: Βίντεο εκμάθησης

en: Types fields
el: Πεδία τύπων

en: Undefined post type
el: Μη καθορισμένος τύπος ανάρτησης

en: Undefined taxonomy
el: Μη καθορισμένη ταξινόμηση

en: Unformatted
el: Χωρίς μορφοποίηση

en: Unordered list
el: Μη ταξινομημένη λίστα

en: Unsupported page
el: Μη υποστηριζόμενη σελίδα

en: Unsupported post type archives
el: Μη υποστηριζόμενες αρχειοθήκες τύπου ανάρτησης

en: Untrusted user
el: Μη έμπιστος χρήστης

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update %s now
el: Ενημέρωση %s τώρα

en: Update all to use this layout.
el: Να γίνει ενημέρωση όλων για να καταστεί δυνατή η χρήση αυτής της διάταξης.

en: Update to use this layout.
el: Ενημέρωση για χρήση αυτής της διάταξης.

en: Updated option
el: Ενημερωμένη επιλογή

en: Updating
el: Ενημέρωση σε εξέλιξη

en: Upload Error: Invalid NONCE
el: Σφάλμα αποστολής: μη έγκυρο NONCE

en: Upload another file
el: Αποστολή κι άλλου αρχείου

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Use an existing CRED Post Form
el: Χρήση υπάρχουσας Φόρμας ανάρτησης CRED

en: Use an existing Form
el: Χρήση υφιστάμενης φόρμας

en: Use an existing View
el: Χρήση μίας ήδη υφιστάμενης Προβολής

en: Use an existing WordPress Archive
el: Χρήση υπάρχουσας αρχειοθήκης WordPress

en: Use the %TITLE% placeholder to display the post title and the %COUNT% placeholder to display the number of comments.
el: Χρήση του κειμένου κράτησης θέσης %TITLE% για εμφάνιση του τίτλου ανάρτησης και του κειμένου κράτησης θέσης %COUNT% για εμφάνιση του αριθμού σχολίων.

en: Use this layout for
el: Χρήση αυτής της διάταξης για

en: Use this layout for %d %s
el: Χρήση αυτής της διάταξης για: %d %s

en: Use this layout for displaying this post
el: Χρήση αυτής της διάταξης για εμφάνιση αυτής της ανάρτησης

en: Use this layout for these post types:
el: Χρήση αυτού του προτύπου για αυτούς τους τύπους διάταξης:

en: Used on
el: Χρήση σε

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User Guides
el: Εγχειρίδια οδηγιών χρήστη

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: User Login
el: Όνομα σύνδεσης χρήστη

en: User Role:
el: Ρόλος χρήστη:

en: User Spam Status
el: Κατάσταση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας χρήστη

en: User Status
el: Κατάσταση χρήστη

en: User Url
el: Διεύθυνση url χρήστη

en: User View
el: Προβολή χρήστη

en: User basic data
el: Βασικά δεδομένα χρήστη

en: User fields
el: Πεδία χρήστη

en: Users fields
el: Πεδία χρήστη

en: Using HTML and CSS to style layout cells
el: Χρήση HTML και CSS για το στυλ των κελιών διάταξης

en: Using Layouts as Templates for Contents
el: Χρήση διατάξεων ως πρότυπα για περιεχόμενα

en: Validation
el: Επικύρωση

en: Vertical
el: Κάθετα

en: Video URL
el: Διεύθυνση URL βίντεο

en: View
el: Προβολή

en: View All
el: Προβολή όλων

en: View layouts
el: Εμφάνιση διατάξεων

en: View name
el: Όνομα Προβολής

en: View not set
el: Δεν ορίστηκε προβολή

en: View purpose:
el: Σκοπός Προβολής:

en: View:
el: Προβολή:

en: Visitors will be able to search through your content using different search criteria.
el: Οι επισκέπτες θα είναι σε θέση να εκτελέσουν αναζητήσεις στο περιεχόμενό σας χρησιμοποιώντας διαφορετικά κριτήρια αναζήτησης.

en: Visual Editor (post fields, text and images)
el: Οπτικός επεξεργαστής (πεδία, κείμενο και εικόνες ανάρτησης)

en: Visual editor Cell
el: Κελί οπτικού επεξεργαστή κειμένου

en: Want to edit Views, CRED forms and Layouts? Get the full <em>Toolset</em> package!
el: Θέλετε να επεξεργαστείτε τις Προβολές, τις φόρμες CRED και τις Διατάξεις; Αποκτήστε το πλήρες πακέτο <em>Toolset</em>!

en: Warning popups blocked
el: Προειδοποιητικά αναδυόμενα παράθυρα μπλοκαρίστηκαν

en: What content will this layout be for?
el: Για τι είδους περιεχόμενο θα χρησιμοποιηθεί αυτή η διάταξη;

en: What do you want to display in this cell?
el: Τι θέλετε να εμφανίζεται σε αυτό το κελί;

en: What the theme would output
el: Το υλικό που θα χρησιμοποιούσε το θέμα

en: What to display if no layout is assigned to content
el: Τι να εμφανίζεται αν δεν έχει ανατεθεί διάταξη στο περιεχόμενο

en: When loading default layouts for current theme integration a bunch of layouts will be loaded for the major resources of your theme and assigned to them automatically.
el: Κατά τη φόρτωση προεπιλεγμένων διατάξεων για την ενσωμάτωση του τρέχοντος θέματος, θα φορτωθεί ένα σύνολο διατάξεων για τους κύριους πόρους του θέματός σας και θα ανατεθούν σε αυτούς αυτομάτως.

en: When you use a caching plugin, it's important to clear the cache after editing layouts. You can set the maximal number of pages to refresh after saving a layout. If the layout is used on more pages than this maximum, the cache clearing will not be done automatically and you will need to clear cache manually. This option is designed to prevent long delays when editing layouts that display many pages.
el: Όταν χρησιμοποιείτε προσθήκη προσωρινής αποθήκευσης, είναι σημαντικό να καθαρίζετε την προσωρινή μνήμη αφού επεξεργάζεστε διατάξεις. Μπορείτε να ορίσετε τον μέγιστο αριθμό σελίδων προς ανανέωση αφού αποθηκεύσετε μια διάταξη. Αν η διάταξη χρησιμοποιείται σε περισσότερες σελίδες από αυτό το μέγιστο όριο, το καθάρισμα της προσωρινής μνήμης δεν θα γίνεται αυτομάτως και θα χρειαστεί να καθαρίζετε την προσωρινή μνήμη μη αυτόματα. Αυτή η επιλογή σχεδιάστηκε ώστε να αποφεύγονται οι μεγάλες καθυστερήσεις κατά την επεξεργασία διατάξεων που εμφανίζουν πολλές σελίδες.

en: Where do you want to display the results?
el: Πού θέλετε να εμφανιστούν τα αποτελέσματα;

en: White
el: Λευκό

en: Widget Area
el: Περιοχή widget

en: Widget settings
el: Ρυθμίσεις μονάδας

en: Widget type:
el: Τύπος μονάδας:

en: WordPress Archive (post archives, blog, search, ...)
el: Αρχειοθήκη WordPress (αρχειοθήκες αναρτήσεων, ιστολόγιο, αναζήτηση, ...)

en: WordPress Archives:
el: Αρχειοθήκες WordPress:

en: Working with file {1} of {2}
el: Εργασία με αρχείο {1} από {2}

en: Year archives
el: Αρχειοθήκες έτους

en: Yes
el: Ναι

en: You are about to switch editing modes. Please note that this may change the content of the cell. Are you sure?
el: Πρόκειται να αλλάξετε λειτουργίες επεξεργασίας. Σημειώσατε ότι αυτό μπορεί να αλλάξει το περιεχόμενο του κελιού. Συνέχεια;

en: You are editing:
el: Επεξεργάζεστε την/το:

en: You are using the %s%s%s layout to design this page
el: Χρησιμοποιείτε αυτή τη διάταξη (%s%s%s) για να σχεδιάσετε αυτή τη σελίδα

en: You are using the embedded version of CRED. Install and activate the full version of CRED and you will be able to create custom forms.
el: Χρησιμοποιείτε την ενσωματωμένη (embedded) έκδοση του CRED. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την πλήρη έκδοση του CRED και θα είστε σε θέση να δημιουργείτε προσαρμοσμένες φόρμες.

en: You are using the embedded version of Views. Install and activate the full version of Views and you will be able to create custom content-driven grids.
el: Χρησιμοποιείτε την ενσωματωμένη έκδοση του Views. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την πλήρη έκδοση του Views και θα είστε σε θέση να δημιουργήσετε προσαρμοσμένα πλέγματα βάσει περιεχομένου.

en: You are using the embedded version of the Views Plugin and there are no Views available.
el: Χρησιμοποιήστε την ενσωματωμένη έκδοση της προσθήκης Views και δεν υπάρχουν διαθέσιμες Προβολές.

en: You attempted to edit an item that doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
el: Προσπαθήσατε να επεξεργαστείτε ένα στοιχείο το οποίο δεν υπάρχει. Μήπως έχει διαγραφεί;

en: You can add HTML to the slide description.
el: Μπορείτε να προσθέσετε HTML στη διαφάνεια της περιγραφής.

en: You can add only audio.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο αρχεία ήχου.

en: You can add only images.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο εικόνες.

en: You can add only video.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο βίντεο.

en: You can create one or download pre-built modules using the Module Manager plugin.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε ή να κάνετε λήψη προκατασκευασμένων λειτουργικών μονάδων χρησιμοποιώντας την προσθήκη Module Manager (διαχείριση λειτουργικών μονάδων).

en: You can download pre-built modules using the Module Manager plugin.
el: Μπορείτε να κάνετε λήψη των προδιαμορφωμένων λειτουργικών μονάδων χρησιμοποιώντας την προσθήκη Module Manager.

en: You can either make it writable by the server or download the exported layouts and save them yourself.
el: Μπορείτε είτε να καταστήσετε τον φάκελο θεμάτων εγγράψιμο από τον διακομιστή είτε να κάνετε λήψη των εξαχθέντων διατάξεων και να τις αποθηκεύσετε μόνοι σας.

en: You can enable or disable the Toolset Admin Bar Menu that is displayed on the frontend.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το μενού γραμμής διαχείρισης Toolset στο προσκήνιο.

en: You can only use an image file here
el: Εδώ μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα αρχείο εικόνας

en: You can see this message because you are logged in as a user who can assign Layouts. <br>Your visitors won't see this message.
el: Μπορείτε να δείτε αυτό το μήνυμα, επειδή έχετε συνδεθεί ως χρήστης που μπορεί να αναθέσει διατάξεις. <br>Οι επισκέπτες σας δεν μπορούν να δουν αυτό το μήνυμα.

en: You can set from here a default fallback to display a resource when layout is not assigned to it.
el: Από εδώ μπορείτε να ορίσετε μια προεπιλεγμένη δικλείδα ασφαλείας για να εμφανίζει έναν πόρο όταν δεν έχει αναταθεί σε αυτόν μια διάταξη.

en: You can set from here a default parent layout to be assigned to all layouts of your website.
el: Από εδώ μπορείτε να ορίσετε μια προεπιλεγμένη γονική διάταξη που θα ανατεθεί σε όλες τις διατάξεις του ιστοτόπου σας.

en: You can't insert another cell of this type. Only one cell of this type is allowed per layout.
el: Αδυναμία εισαγωγής άλλου κελιού αυτού του τύπου. Μόνο ένα κελί αυτού του τύπου επιτρέπεται ανά διάταξη.

en: You can't use %s as a parent layout as it or one of its parents has the current layout as a parent.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %s ως γονική διάταξη, καθώς είτε αυτό είτε μία γονική του διάταξη έχει ως γονέα την τρέχουσα διάταξη.

en: You cannot drag the cell into the target row because the cell is %NN% columns wide and the target row has only %MM% free columns. %OO%To move this cell, first resize it and make it at most %MM% columns wide.
el: Δεν μπορείτε να σύρετε το κελί στη σειρά-στόχο επειδή το κελί έχει πλάτος %NN% στήλες, ενώ η σειρά-στόχος έχει μόνο %MM% ελεύθερες στήλες. %OO%Για να μετακινήσετε αυτό το κελί, αλλάξτε πρώτα το μέγεθός του με πλάτος το πολύ %MM% στήλες.

en: You cannot drag to here
el: Δεν είναι δυνατό να σύρετε εδώ αντικείμενα

en: You currently have no menus assigned to this theme location. Go to %sAppearance -> Menus -> Manage Locations%s and assign a menu to appropriate location.
el: Δεν έχετε αναθέσει μενού σε αυτή την τοποθεσία θέματος. Πηγαίνετε στο %sΕμφάνιση -> Μενού -> Διαχείριση τοποθεσιών%s και αναθέστε ένα μενού σε μια κατάλληλη τοποθεσία.

en: You do not have permissions for that.
el: Δεν έχετε άδειες για αυτή την ενέργεια.

en: You don't have permission to perform this action!
el: Δεν έχετε άδεια για την εκτέλεση αυτής της ενέργειας!

en: You don't have permission to perform this action.
el: Δεν έχετε άδεια να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: You must define a regular expression for Toolset_CakePHP_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μια τακτική έκφραση για Toolset_CakePHP_Validation::custom()

en: You must define a regular expression for WPToolset_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μία τακτική έκφραση για το WPToolset_Cake_Validation::custom()

en: You must define a regular expression for Wpcf_Cake_Validation::custom()
el: Πρέπει να ορίσετε μία κανονική έκφραση για το Wpcf_Cake_Validation::custom()

en: You must define the $operator parameter for Toolset_CakePHP_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για Toolset_CakePHP_Validation::comparison()

en: You must define the $operator parameter for WPToolset_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο$operator για το WPToolset_Cake_Validation::comparison()

en: You must define the $operator parameter for Wpcf_Cake_Validation::comparison()
el: Πρέπει να ορίσετε την παράμετρο $operator για το Wpcf_Cake_Validation::comparison()

en: You need Views to perform this action.
el: Χρειάζεστε το Views για να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: You need to select a layout for this page. The layout selection is available in the page editor.
el: Πρέπει να επιλέξετε μία διάταξη για αυτή τη σελίδα. Η επιλογή διάταξης είναι διαθέσιμη στον επεξεργαστή σελίδας.

en: You should create child layouts that fit into this space and then assign them to content. The parent layout (%s) should not be assigned to content, but only its children layouts.
el: Θα πρέπει να δημιουργήσετε διατάξεις-απογόνους οι οποίες ταιριάζουν σε αυτόν τον χώρο και μετά να τις αντιστοιχίσετε στο περιεχόμενο. Η διάταξη-απόγονος (%s) δεν πρέπει να αντιστοιχιστεί στο περιεχόμενο. Πρέπει να αντιστοιχιστούν μόνο διατάξεις-απόγονοι αυτής.

en: You should define either an ID or one class for this cell to style its CSS
el: Πρέπει να ορίσετε είτε ένα αναγνωριστικό είτε μία κλάση για αυτό το κελί, ώστε να μπορέσετε να διαμορφώσετε τον κώδικα CSS του

en: YouTube video
el: Βίντεο YouTube

en: Your layout design will not yet show on WooCommerce products, because WooCommerce is using a template file that doesn't display the layout.
el: Το σχέδιο διάταξής σας δεν εμφανίζεται ακόμη στα προϊόντα του WooCommerce, γιατί το WooCommerce χρησιμοποιεί ένα αρχείο προτύπου το οποίο δεν εμφανίζει τη διάταξη.

en: Your security credentials have expired. Please reload the page to get new ones.
el: Τα διαπιστευτήρια ασφαλείας σας έχουν λήξει. Επαναφορτώστε τη σελίδα για να λάβετε καινούργια.

en: Your theme has not specified a framework.
el: Το θέμα σας δεν όρισε πλαίσιο.

en: and more…
el: και πολλά άλλα...

en: audio
el: ήχος

en: conditional output
el: έξοδος υπό συνθήκη

en: create
el: δημιουργία

en: delete
el: διαγραφή

en: edit
el: επεξεργασία

en: eg. https://www.youtube.com/watch?v=vHkRZ-70SRs
el: π.χ. https://www.youtube.com/watch?v=vHkRZ-70SRs

en: file
el: αρχείο

en: for
el: για στοιχείο:

en: image
el: εικόνα

en: in queue
el: σε ουρά αναμονής

en: layout was
el: διάταξη

en: layouts were
el: διατάξεις

en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: optional
el: προαιρετικά

en: or
el: ή

en: redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: search form
el: φόρμα αναζήτησης

en: search results
el: αποτελέσματα αναζήτησης

en: undo
el: αναίρεση

en: video
el: βίντεο

en: wpv_add_dismiss_message is deprecated and should not be used. you will need to implement your own method to manage admin messages.
el: Το wpv_add_dismiss_message είναι απαρχαιωμένο και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται. Θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε τη δική σας μέθοδο διαχείρισης μηνύματα διαχειριστή.

en: wpv_dismiss_message_ajax is deprecated and should not be used. you will need to implement your own method to manage admin messages.
el: Το wpv_dismiss_message_ajax είναι απαρχαιωμένο και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται. Θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε τη δική σας μέθοδο διαχείρισης μηνύματα διαχειριστή.
